Представники туристичної галузі Закарпаття вимагають від влади чітких правил дій і початку діалогу

Представники туристичної галузі Закарпаття вимагають від влади чітких правил дій і початку діалогу

Сьогодні в Ужгороді біля пам’ятника Августину Волошину зібралися представники закарпатської сфери туризму, аби висловити занепокоєння ситуацією, яка через карантинні обмеження склалася в галузі. За словами присутніх, туризм на Закарпатті зараз поставлений на межу виживання, а через суперечливі правила область віддає своїх туристів більш лояльним сусіднім гірським регіонам, а також Одещині та Херсонщині.

«Щотижня нам повідомляють про погіршення епідеміологічної ситуації, введення нових обмежень. Ми відповідально ставимося до цього, розуміємо, що коронавірус це реальна проблема. Однак туристична галузь дуже чутлива до таких питань. Ми і так маємо величезні збитки через те, що зірвався туристичний сезон у квітні, а це період цвітіння сакури, травневі свята, червень… Це все йде у мінус роботи готельєрів, рестораторів, екскурсоводів, туроператорів, перевізників… За весь час карантину від обласної влади, яка координує карантинні заходи, ми жодного разу не почули конкретний план дій щодо виходу з ситуації. Тобто про обмеження ми чуємо, а про те, як область рятуватиме туристичний бізнес, ані слова. Ось за цим планом усі присутні тут і зібралися», – розповів у коментарі «Сайту міста Ужгород» голова Асоціації фахівців туристичного супроводу Олександр Шершун.

Він також розповів про ситуацію, яка стала показовою щодо кризи туризму на час карантину.

«Коли ввели заборону на нерегулярні перевезення, а це вихідні до Дня Конституції, почали ширитися чутки, що й готелі не будуть селити гостей. У цей період у туроператорів були заплановані тури, а люди почали відмовлятися від них. Туристи не хочуть розбиратися у ситуації, адже простіше або переорієнтуватися на Херсонщину чи Одещину, або взагалі відмовитися від поїздки. Усі ці обмеження не адаптовані до туристичної галузі, і немає конкретики, що нам можна, а що під забороною. Ми все це маємо вичитувати, шукати, з’ясовувати, які обмеження стосуються саме туризму», – зазначив фахівець.

Нарікали представники туристичної галузі й на ситуацію, яка склалася в Ужгороді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *