Подальші подробиці продажу дітей закарпатськими циганами

цигани Стали відомими деталі детективної історії в закарпатському Берегові, пов’язаної з намаганням циганами продати дітей.

Закарпатські правозахисники разом з міліцією намагалися врятувати малолітніх дітей (4 та 5 років) з циганського табору, що розташований в селі Вари (Варієво) Берегівського району.

Свідок події Юрій Кравчук, журналіст так повідомив у Facebook: “Сьогодні рятували дітей від можливого продажу в Росію. Діти знаходились у будинку ромського барона села Варієво Берегівського району. Міліція, правозахисники, мама і бабуся цих дітей, яких по одному визволяли “з  ромського полону”… Переслідування на автомобілях, перекриття центральної вулиці Берегова ромськими “авторитетами”, спроба витягнути дітей з машини, крики, плачі… Зараз діти разом з мамою та бабусею під пильним наглядом міліції їдуть додому – на Вінниччину…”

За словами представника “Мукачівського правозахисного центру” Наталії Козирь, вчора з ними вийшли на зв’язок колеги з Вінниці. Розповіли, що до них звернулася місцева мешканка, яка розповіла приголомшливу історію. Зокрема про те, що має чоловіка, рома за національністю із Закарпаття, який на її думку задумав продати власних дітей в рабство у Москву.

На підтвердження своїх слів показала фото СМС, зроблене з його телефону,де чоловік нібито домовляється з невідомими про місце оборудки, на кшталт “діти вже готові їхати в Москву, розрахунок на місці”.

Вже вчора про цю історію було повідомлено правоохоронні органи та депутатів Верховної Ради від Закарпаття, які входять у комітет з захисту прав людини – Іштвана Гайдоша, Валерія Пацкана та інших.

Сьогодні правозахисники рушили до Берегова, де їх чекала вже матір та бабуся дітей. Супроводжувати у Варіївський табір їх погодилися міліціонери з Берегівського райвідділу.

Однак забрати дітей виявилося не так і просто. По дорозі назад їм дорогу перегородив джип, в якому сиділи місцеві ромські “авторитети”. На їхню думку, мати не мала права самовільно забирати своїх дітей без дозволу чоловіка та батька.

Утім після тривалих переговорів дітей з рідною матерю таки було доправлено до Мукачева, а звідти на потяг до Вінниці.

Але скоріш за все історія на цьому не завершиться. Берегівські роми наполягають, що насправді мати дітей зловживає алкоголем і дітям краще залишатися з батьком. Зокрема мають намір звертатися до суду. А правоохоронці мають розслідувати справу з СМС, з якої все і почалося – а саме: чи справді мова йшла про дитяче рабство…

 

 

Мукачево.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.