Перечинський суддя-п’яниця Амарович заявив самовідвід у справі колеги-п’яниці Ротмістренка (ВІДЕО)

Перечинський суддя-п’яниця Амарович заявив самовідвід у справі колеги-п’яниці Ротмістренка (ВІДЕО)

Сьогодні в Перечинському районному суду скандально відомий суддя Амарович В.П. мав розглянути адміністративний позов судді Ужгородського міськрайонного суду Ротмістренко М.В. до Інспектора роти №8 батальйону Управління патрульної поліції у містах Ужгороді та Мукачеві рядового поліції Василечко О.В. про визнання протиправною та скасування постанови від 17 серпня 2016 року про керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. 
На початку засідання представник Управління патрульної поліції в містах Ужгород та Мукачево О. Качур заявила відвід головуючому судді В. Амарович. Підставою стало те, що згідно наявного відеозапису до скоєного в м. Мукачево ужгородським суддею Ротмістренко адмінправопорушення за ст.130 КУпАП (нетверезого керування авто), який наразі перебуває на розгляді в Мукачівському міськрайонному суді, Ротмістренко озвучив з незрозумілих причин поліцейським, що Амарович його “цімбор” (товариш по-закарпатськи). Відтак, на її думку це може прямо вплинути на необ’єктивне прийняття останнім рішення в цій справі. Суддя Амарович надав пояснення, що не підтримує жодних дружніх позаробочих відносин із Михайлом Ротмістренко, а лише знає про те, що він суддя Ужгородського міськрайонного суду.
amarovych
Опісля Амарович повідомив, що через канцелярію суду надійшла його заява про самовідвід, мотивами якої стали публікації в ЗМІ про те, що рішення по справі Ротмістренка може бути неупередженим, а відтак він розцінює це як тиск на суд, що може завадити йому розглянути справу. Після 15-хвилинної нарадчої кімнати В.Амарович оголосив рішення про задоволення власної заяви про самовідвід. Відтак, після нового автоматизованого розподілу, в найближчі декілька днів має бути визначений новий суддя, що буде розглядати дану справу “Суддя Ротмістренко проти Нова Поліція”, який і призначить нову дату засідання.
Слід зазначити, що скаржник-суддя М.Ротмістренко, як і його представник В.Марина, в суд не з’явилися, не повідомивши про поважність причини неявки, хоча були повідомлені належне про дату засідання.

Вочевидь таке рішення екс-голови Перечинського суду зумовлене розумінням того, що дана справа буде мати широке публічне висвітлення в ЗМІ із залученням громадськості. А відтак, це може прямо зіграти проти самого ж Амаровича і перешкодить вершити далі правосуддя, оскільки в кримінальній справі щодо скоєного ним напідпитку смертельного ДТП він начебто перебуває на лікуванні. Згідно ж автоматизованої системи суду справу розподілено на Амаровича В.П. ще 6 вересня, а відтак, як мінімум з даного часу він може як судити, так і брати повноцінну участь в судових засіданнях в якості обвинуваченого. Саме він 9 липня 2014 р., кермуючи автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, скоїв смертельну ДТП на Ужгородщині, внаслідок якої обірвалося життя 33-річного закарпатця.

Наступне ж засідання щодо притягнення до адмінвідповідальності ужгородського судді Ротмістренка за нетверезе керування призначено на 17 жовтня о 13:00 в Мукачівському міськрайонному суді (м. Мукачево, вул.К.Беляєва, 8) під головуванням судді Носов В.В., оскільки попереднє було перенесена через неявку порушника.
Слід зазначити, що не зважаючи на етичні норми законослухняності та добросовісності, якими мають керуватися судді як при здійсненні професійної діяльності, так і поза межами, М.Ротмістренко в чергове їх проігнорував, не з’явившись і в засідання про розгляду свого ж абсурдного позову.

Вочевидь ужгородський представник Феміди, оскаржуючи дії поліції, в такий абсрудний спосіб намагається “відбілити свою п’янку” та уникнути відповідальності, замість того щоб показати приклад законослухняності, відповівши перед законом за очевидне порушення допустимої норми алкоголю в 11 раз.

Хто ж виграє у дуелі “Суддя Ротмістренко VS Нова Поліція” покаже час. Однак, вже можна припустити, що ключову роль може відіграти широка публічність даного процесу, яка має можливість вплинути на прийняття в Закарпатті першого прецедентного законного рішення щодо притягнення судді до відповідальності.

Громадський правозахисник Віталій Грегор 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *