Олександр Клименко та керівництво закарпатського Міндоходів провели прес-конференцію (ФОТО)

24 грудня  2012 року  Президент України підписав Указ про створення Міністерства доходів і зборів.
Саме ця подія стала причиною проведення сьогоднішньої всеукраїнської прес-конференції із представниками регіональних та центральних ЗМІ, захід пройшов у режимі відео-селектору зібрав понад 380 представників центральних та регіональних ЗМІ усієї країни, з яких 18 закарпатських журналістів. Зокрема у прес-коференції взяли участь: Олександр Клименко – Міністр доходів і зборів України, Василь Іванчо – начальник Головного управління Міндоходів у Закарпатській області, Сергій Харченко – начальник Чопської митниці Міндоходів та Ігор Коломійцев – заступник начальника-начальник слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.
Іванчо
Зі слів начальника Головного управління Міндоходів краю, загалом закарпатським платникам з початку року відшкодовано понад 385 млн. грн.. З них у автоматичному режимі відшкодовано понад 133 млн. грн. З 2014 року платники, що відповідають низці критеріїв, зможуть отримати статус платника з позитивною податковою історією. Для таких підприємств процес відшкодування ПДВ стане швидшим та простішим.
– До послуг громадян і бізнесу на Закарпатті сьогодні працює 10 центрів обслуговування платників. В кожному з них надається більше 100 видів податкових і митних адміністративних послуг. За один день надається 744 адміністративні послуги, за рік було надано майже 129 тис., – зазначив Василь Іванчо.
– Як ви знаєте, з 1 жовтня Міністерство розпочало адміністрування єдиного соціального внеску. Було проведено усю необхідну організаційну та технічну підготовку, щоб цей процес пройшов максимально комфортно для платників. Загальна кількість суб’єктів, що сплачують єдиний соціальний внесок складає 42365. Протягом трьох місяців адміністрування нами ЄСВ до бюджету надійшло близько 650 млн. грн.  Майже 90% платників подають звітність в електронному вигляді, при переході адміністрування ЄСВ до органів Міндоходів відсоток поданої звітності в електронному вигляді складав 55,1%, – поінформував присутніх Василь Іванчо.
Сергій Харченко, начальник Чопської митниці Міндоходів розповів, що відсоток митних декларацій, поданих до оформлення в електронному вигляді станом складає 92,5%, що на 14.2% більше ніж протягом 2012 року. Також з травня 2013 року в Чопській митниці Міндоходів було оформлено 366 декларації типу ЕА, для порівняння у 2012 році було оформлено 1 таку декларацію. – Вважаю, що такі результати говорять про те,  що реформи, які були проведені після створення Міністерства доходів і зборів, себе виправдали,- зауважив начальник Чопської митниці Міндоходів.
 «Ми прагнемо бути прозорими, зрозумілими, передбачуваними у кожному нашому кроці і кожному нашому намірі. Тому ми звітуємо перед вами про попередні результати роботи Міністерства за усіма напрямками і окреслюємо наші плани на майбутній рік», – підкреслив очільник органу доходів і зборів Закарпаття.
Про те які вигоди принесло створення Міндоходів бізнесу і громадянам сьогодні пояснив  під час прес-конференції Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Клименко
– Я можу назвати багато успішних проектів та напрямів роботи протягом року, серед яких: спрощення системи оподаткування, спрощення митних процедур, декларування доходів та подання звітності через мережу Інтернет, адміністрування ЄСВ та інших, але вважаю, що найбільш об’єктивною оцінкою роботи Міністерства є думка наших клієнтів – громадян і бізнесу. І я безперечно пишаюся тим фактом, що майже 60% платників позитивно оцінюють об’єднання двох служб до Міністерства, – саме такий акцент зробив Олександр Клименко у вступному слові до учасників конференції.
– Ми прислухаємося до думки бізнесу. Нещодавно на зустрічі з підприємцями було підняте питання щодо подовження  мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу. Ми побачили, що це необхідно бізнесу, і прийняли рішення подовжити мораторій на наступний рік. Його дотримання на регіональному рівні буде під моїм особистим контролем, – підкреслив Міністр.
Також за словами Олександра Клименка, Міністерство приділяє велику увагу створенню комфортних умов для роботи малого і середнього бізнесу. В цьому випадку відомство позиціонує себе не жорстким контролером, а уважним партнером. Завдяки запровадженню низки позитивних інновацій для підприємців, каже Олександр Клименко, в цьому році зафіксовано зростання підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування на 62 тисячі. В цілому в Україні на спрощеній системі працюють майже 1,5 млн. «спрощенців».
– Ми плануємо і далі удосконалювати умови роботи за рахунок спрощення реєстрації нових платників,  розширення можливостей переходу між групами, впровадження нових електронних сервісів, таких як книга доходів в електронному вигляді , електронна перевірка, – запевнив Міністр доходів і зборів.
Нагадаємо, що 24 грудня 2012 року Президент України підписав Указ від 24.12.2012 №726/2012 «Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади», згідно з яким на основі податкової і митної служб було створено Міністерство доходів і зборів України, на яке покладені завдання із адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску та наповнення дохідної частини державного бюджету.
Інформує Головне управління Міндоходів у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *