На Закарпатті стартував флешмоб «Нагодуй птахів взимку»

На Закарпатті стартував флешмоб «Нагодуй птахів взимку»

Щороку взимку лісівники виготовляють та розвішують годівнички для пернатих. У цьому їм допомагають дітлахи.

Особливо активно до такої роботи долучаються учні шкільних лісництв. Уже традиційними на Закарпатті стали акції «Нагодуй птахів взимку». Такі заходи не лише допомагають птахам та звірам пережити холодну зиму, а й залишають у душах дітей приємний спогад та відчуття відповідальності.

Птахи – справжні друзі лісу. Сім’я синиць за літо, наприклад, знищує біля 4 тисяч гусениць. За період годування своїх пташенят синиця-лазорівка знищує 24 мільйони яєчок комах. Пара мухоловок-пеструшок для вигодовування 6 пташенят протягом 15 днів збирає з навколишніх дерев від 1,0 до 1,5 кілограма винищувачів лісу.

Збільшення популяції птахів – це довгий процес, який займає не один рік. Лише через кілька років можна буде робити перші висновки про успішність проекту і перевіряти, знизилася чи кількість пошкоджених лісів і чи стало більше птахів у Закарпатті.

Що стосується набору кормів, найулюбленіші ласощі для птахів – насіння бур’янів, нежарене насіння соняшнику і гарбуза, кавуна і дині. Їх можна запасати на зиму спеціально для зимової підгодівлі птахів. Якщо їх немає, то підійдуть насіння соняшника, сало свіже або варене, але не солоне, дрібні крихти пшеничного хліба. Також птахи полюбляють поласувати пшоном, просом, овсом, пшеницею, геркулесом (сирими!) й гронами ягід калини, горобини, чорної і червоної бузини, повідомили в пресслужбі ЗОУЛМГ.

На фото: ось такі гарні пташині їдальні зробили юні чарівники-учні Лютянської ЗОШ спільно з лісівниками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *