На Закарпатті 30 тисяч психічно хворих (відео)

Закарпаття виствка 3В Закарпатській області на обліку у психіатрів більше 30 тисяч осіб, з них трохи більше 3-ох тисяч дітей. Таку статистику озвучили лікарі під час прес-конференції в обласному центрі здоров’я. Провели її  з нагоди відзначення дня психічного здоров’я. Які ще питання піднімали розкажуть мої колеги.

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічне здоров’я  – основний елемент загального здоров’я людини. Близько 60% пацієнтів, які звертаються до лікарів різної  спеціалізації, самі цього не знаючи, потребують, допомоги саме психіатра. А причина не у важких психічних розладах, а тому, що їх психічний стан впливає на фізичний.

В Закарпатській області на обліку у психіатра перебуває більше 31 тисячі осіб, з них трохи більше 3-ох тисяч дітей. З цієї кількості, 16% становлять особи з хронічними психічними захворюваннями(шизофренія, маячні розлади). Психіатричну допомогу в краї надають в амбулаторних умовах психіатричні диспансерні відділення, стаціонарну чотири заклади. Лікують пацієнтів, за словами Тетяни Алмашій, сучасними методами, дотримуючись прав людини.

Пані Віоріка художник-пейзажист, вона  представила свої роботи перед камерами, показавши цим, що люди з психічними вадами живуть і можуть творити, як і інші. Відвертатись від них не потрібно, а,  навпаки,  від рідних та близьких їм потрібна підтримка. На її думку, творчість – це лікування. Роботи представлені в рамках акції головного позаштатного психіатра України Ірини Пінчук  “Мистецтво об’єднує всіх”.

В Україні на 100 тис. населення 9 лікарів – психіатрів, що  дуже мала. Дитячих психіатрів ще менше. Це при тому, що  щороку в Україні стаціонарне лікування проходить більше півмільйона пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.