На Рахівщині демобілізований учасник АТО кинув у кафе бойову гранату. Тяжко поранений місцевий мешканець

У ніч на середу (17.05) в с. Косівська Поляна (Рахівський район Закарпатської області) стався кримінальний інцидент із застосуванням вогнепальної зброї. Після півночі в місцевому барі засиділися троє місцевих мешканців, між котрими спалахнула суперечка. Одного з чоловіків, котрий був напідпитку й поводився не зовсім адекватно, вигнали з бару. Через кілька хвилин він повернувся з бойовою гранатою  РГД й кинув її у відчинене вікно бару. У результаті вибуху тяжкі травми отримав 26-річний чоловік. Із мінно-вибуховими пораненнями обох ніг і руки він доставлений у районну лікарню, зараз пораненому роблять операцію.
Злочинця, що кинув гранату, затримали по гарячих слідах. Це 45-річний мешканець Косівської Поляни, учасник антитерористичної операції на сході країни Василь В., котрий був мобілізований у Збройні сили України влітку 2015 року, дев’ять місяців провів у зоні бойових дій, а минулого року демобілізувався й повернувся додому.  Як виявилося, у затриманого це не перший інцидент із застосуванням зброї. У 1990-му, будучи солдатом Радянської армії, він із табельної зброї розстріляв караул (загинуло кілька людей), за що відсидів 10 років у в’язниці. Зараз Василь В. знаходиться під наглядом поліції.
– У цій трагічній історії є два важливі моменти, – коментує подію Геннадій Москаль. – По-перше, в жодному разі не можна мобілізувати в армію людей, котрі в своїй біографії мають злочини із застосуванням вогнепальної зброї і вбивством людей – навіть у випадках, коли відчувається гостра нестача бойового складу в зоні АТО. По-друге, жодна нормальна людина, демобілізуючись зі Збройних сил України, не візьме з собою додому бойову зброю чи боєприпаси. Перетворювати мирний регіон у зону бойових дій неприпустимо, а участь в АТО не може бути жодним виправданням для таких злочинів. Останнім часом на Закарпатті аж надто багато кримінальних інцидентів із застосуванням боєприпасів, які нелегально потрапили сюди з Донбасу. Я доручив правоохоронцям дуже жорство реагувати на кожен такий випадок і притягувати злочинців до кримінальної відповідальності з усією строгістю закону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *