На Мукачівщині затримано двох бійців “Правого сектору”

перестрілкаСлужба безпеки України повідомила, що в результаті спеціальної операції затримала двох представників «Правого сектору» з тих, хто причетний до подій у Мукачеві.

Затримані переховувались від правоохоронців і були зі зброєю, мовиться в повідомленні прес-центру СБУ.

«СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України проводить невідкладні слідчі дії. У взаємодії зі спеціальними підрозділами МВС, Національної гвардії продовжуються розшукові заходи», – мовиться в повідомленні.

Тим часом на сайті «Правого сектору» оприлюднене повідомлення про те, що два його бійці «вийшли і свідомо здались СБУ».

Як написав командир Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» Андрій Стемпіцький, мета такого «виваженого і важкого» рішення – «дати повну інформацію по Закарпаттю і по наволочі, яка тут царювала, а також щоб припинити потік лайна, який ллється на «Правий сектор».

«Зробили хлопці це виключно заради своїх побратимів і у повному узгодженні з командирами та іншими бійцями», – додав він.

У неділю, 12 липня, народний депутат, член колегії Міністерства внутрішніх справ Антон Геращенко вже повідомляв, що двоє інших із заблокованих під Мукачевом бійців «Правого сектору» здалися добровільно і склали зброю. Він заявив тоді, що затримані співпрацюють із силами антитерористичного центру і допомагають вести переговори з іншими заблокованими 12 членами «Правого сектору».

У «Правому секторі» тоді відповіли, що тих двох його бійців із кульовими пораненнями переправили до лікарні з метою врятувати їхнє життя, але про здачу не йшлося.

Напруженість на Закарпатті спалахнула в суботу, 11 липня, коли в Мукачеві сталися перестрілки з участю представників «Правого сектору» і правоохоронців. Місцеві засоби інформації повідомили, що конфлікт виник між «Правим сектором» та людьми з оточення депутата Верховної Ради з групи «Воля народу» регіонала Михайла Ланя, в нього втрутилися правоохоронці. Сторони висунули суперечливі версії того, що сталося. Внаслідок перестрілок загинули дві людини з лав «Правого сектору»; там також заявляли про чотирьох поранених, із них двоє були змушені здатися, щоб потрапити на лікування. Також були поранені шість силовиків і п’ять, як їх називають, цивільних людей; як вважають, ідеться про охоронців Ланя.

Нині в області триває спецоперація блокування, роззброєння і затримання, як мовилося в офіційних повідомленнях, «банди, яка здійснила напад на цивільний об’єкт у Мукачеві». Генеральна прокуратура створила спільну з СБУ й МВС слідчо-оперативну групу, що веде розслідування у кримінальному провадженні, порушеному за статтями про створення злочинної організації і про терористичний акт.

radiosvoboda.org

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *