Letyshops

Мукачівський депутат прокоментував “стадний інстинкт” його колег

баранСьогодні “Трибуна” вже повідомляла про безпрецендентне рішення Мукачівської міськради по відношенню до своїх колег по виведенню з депутатської комісії (Мукачівська міськрада здійснила насильне “виселення” своїх колег). Відреагували на цей кричущий випадок і опозиційні депутати міськради. Зокрема, про це пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук депутат Мукачівської міськради Олег Казибрід.

На сьогоднішній сесії, Мукачівською міською радою було прийнято безпрецедентне рішення, про виключення депутатів міської ради з постійної депутатської комісії та переведення їх до іншої.

Сьогодні міська влада вкотре показала свою сутність. Прийнявши абсолютно протиправне рішення. Це ніщо інше, як виключення не зручних та принципових депутатів зі складу «земельної комісії», це покарання за позицію депутатів, за їх незручні запитання та їх голосування.

Тим паче, що такі дії суперечать законодавству України. Адже, згідно із Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”, депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. В ч. 2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст. ст. 47, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зазначено, що депутата має бути ОБРАНО!!! до однієї з постійних комісій (реалізувати пасивне виборче право). В той же час міська рада має обов’язок допомогти у реалізації прав та зобов’язань депутата шляхом голосування про задоволення заяви депутата обратись до складу певної постійної комісії. Отже, голосування за обрання депутата до певної постійної комісії повинно бути добровільною дією депутата (балотування) та задоволенням такої заяви депутата (голосування). При цьому депутата не можна обрати поза його волею до іншої комісії. Бо саме право обрання до органу ради передбачає згоду на таке обрання. Отже, голосування місцевої ради з питання обрання депутата до певної постійної комісії є лише констатуючим фактом, певним затвердженням волі депутата, надання волевиявленню законної сили.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат має право обирати і бути обраним до органів рад. Тобто, виключити депутата зі складу постійної комісії без його згоди за законом неможливо, оскільки це є порушенням пасивного виборчого права депутата (права бути обраним до складу ради).
А сьогоднішнє рішення – це ніщо інше, як політична розправа із «неслухняними» депутатами, ще й в незаконний спосіб, – зазначає народний обранець.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *