Мукачівська “Силіконова долина” стала об’єктом насмішок

Мукачівська “Силіконова долина” стала об’єктом насмішок

Створене на нещодавній сесії Мукачівське міське комунальне підприємство «Центр інформаційних систем»  стало об’єктом насмішок зі сторони тверезомислячої спільноти.

Юрій Ключівський у групі МИ – ЄВРОПЕЙЦІ резонно зазначив:

Веселі мукачівці не перестають дивувати: й закарпатців, й українців й, мабуть – весь світ…

Спочатку, про “силіконову долину”, яка є… ЄДИНОЮ в світі, але яку аж ніяк не створювала… МУНІЦИПАЛЬНА (як й інша, американська) влада. Тому, мрії й надії мукачівців – це добре, але реальність… ближче до практики.

А ПРАКТИКА така:
1. Ніякі проекти (читай: прожекти), які створювала влада, з метою “освоїти” нові технології та які мріяла “очолити” з метою “догнати і перегнати”, в тому числі й у світі – не принесли успіху.
2. Багаточислені намагання окремих країн (!) – створити власний продукт в сфері ІТ-технологій, коли влада дотувала й “набивала” преференціями, паралельно, “закривачи” власні виробництва від світової конкуренції митами та заборонами – закінчувались фіаско. Яскравий тому приклад – “власний комп’ютер Бразілії”, який закінчився… нічим!
3. Негативні приклади, фактично клонування Силіконової долини (США), наприклад – Інноваційний центр “Сколково” (Росія) чи те ж мавпування Росії Білоруссю, влада якої створила ПВТ – Парк високих технологій – тільки підтверджують аксіому: влада й передові технології – “чужі” й несумісні!

Далі. Коли мукачівські розумники від влади, фактично – розграбували єдине перспективне летовище у краї та організували Бізнес-форум з… метою розпродажу його земельних ділянок (про що писали у 2016 році) – це показало сам “рівень”… америцького школування завидівських преємників!

Й останнє. Надіятись на “прорив” якогось КП “Центр інформаційних систем” на місцевому ринку або чекати на його користь, по крайній мірі для самих мукачівців – наївно. Адже, виходячи з “завдань” чергового комунального дітища, останньому буде потрібно отримати цілу купу ліцензій та дозволів (наприклад, НКРЗІ). А от для створення, наприклад, “електронного кабінету мукачівця” чи отримання різноманітних “довідок в електронній формі” як й електронного квитка… створювати якусь нову структуру за кошти містян – ніякої потреби – нема. Але це виявиться, як частенько у нас буває… пізніше, коли призначені-наближені – “з’їдять” Статутний фонд КП!

Й насамкінець, про кумедність ситуації з “плідною” роботою “молодої” команди, головна мета якої – показати Ужгороду та обласній владі (звідти ж), що Мукачево – головний варош у краї. Натомість, оптимізм чиновників від влади, які переконані, що не сьогодні-завтра – місцеві “стівени джобси та возняки”, які ще не поїхали з батьками на заробітки й, обов’язково – постукають у двері новоствореного КП – веселість але не надихає!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *