“Краб” зачистив Закарпатську Боржаву (фото)

У ході відзначення міжнародного Дня Дунаю на Закарпатті спеціальною технікою розчищували затор з побутового сміття довжиною понад 50 м, що утворився на р. Боржава поблизу с. Квасово Берегівського району. Процес відзняли журналісти у ході виїзного засідання Ужгородського прес-клубу.

DSCF5252

 

Медійники також відвідали нове сміттєзвалище, облаштоване у Квасово в рамках Боржавської екологічної ініціативи за допомоги європейських програм. Тут відбулося представлення системи управління побутовим сміттям, налагоджену в Квасові за підтримки проекту ЄС «Управління відходами – ENPI Схід» та компанії Кока-Кола Беверіджиз Україна. Як розповів голова села Василь Губаль, таким чином громада вирішує проблему засмічення. Відтепер усі відходи звозитимуть на спеціально облаштований майданчик (загальною площею 38 соток). Тут же буде розташований сортувальний центр, місце для складування сміття тощо. На розсортоване сміття (пластик, скло, пляшки тощо) уже є покупці — практично на усі його види, окрім підгузників.

Прес-тур став продовженням насиченого інформаційного дня у рамках Дня Дунаю. Зранку в Ужгороді стартувала виставка фотографій «Водна окраса Закарпаття», що стала рекордом України як найдовша екологічна фотовиставка (144 м).

Що ж до сміттєвого затору на річці, то його розчистили саме завдяки міжнародній традиції святкування Дня Дунаю. До слова, у Квасові продемонстрували відеофільм «Чисті ріки синіх гір» (про попередні Дні Дунаю в Закарпатті).

DSCF5231

«Було б добре, якби зараз поряд зі мною стояли голови сільських рад, що проживають вище за течією, – сказав під час прес-конференції поблизу затору на березі Боржави начальник Закарпатського облводгоспу Володимир Чіпак. – Це було б символічно, бо сьогодні бачимо результат нашого спільного життя. І правильніше було б не смітити, а не збирати сміття такими засобами (адже продуктивність досить низька, «краб» з пляшками вибирає значну масу повітря). Достатньо одному кинути по пляшці, щоб утворився кількасотметровий затор. Тому важливо усвідомити масштаб проблеми і припинити засмічувати річки». В. Чіпак також подякував представникам компанії Кока-Кола за допомогу у прибиранні річки. «Ми подбали про протипаводковий захист Квасово і позитивно, що громада не зупинилася на цьому. Вони вже подбали про прибирання сміття, а також ми разом плануємо здійснити проект забезпечення села каналізацією та водопостачанням, – каже В. Чіпак. – Побідні позитивні ініціативи слід усіляко підтримувати, у тому числі спів фінансуванням громад із бюджету».

За інформацією В. Чіпака, щохвилини за кордон України води річок відносять до 400 пляшок.

Цього ж дня у с. Квасово зібралися сільські громади, котрі проживають на берегах річки Боржави (майбутній прообраз Басейнової ради ріки Боржави) для обговорення спільних проблем Боржавської долини.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *