До кінця 2016 року ПАТ «Закарпатгаз» планує встановити понад 2,4 тисячі безкоштовних лічильників

лічильник

До кінця 2016 року ПАТ «Закарпатгаз» планує встановити понад 2,4 тисячі безкоштовних лічильників

 

Протягом 2016 року пріоритетним напрямком діяльності ПАТ «Закарпатгаз» є встановлення понад 2,4 тисячі безкоштовних індивідуальних приладів обліку природного газу на суму 4,2 млн. грн. Це дозволить товариству вийти на показник забезпечення побутових споживачів області лічильниками у 99%, а клієнтам -сплачувати виключно за фактично спожитий обсяг природного газу. З початку року таких лічильників встановлено вже більш ніж 1,2 тисячі штук.

 

–          Ця робота проводиться відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», згідно з яким до 1 січня 2018 року передбачено забезпечення лічильниками всіх наших клієнтів, – коментує ситуацію начальник управління реалізації природного газу ПАТ «Закарпатгаз» Дмитро Йовенко. – Згідно з оприлюдненими на сайті товариства графіками, які, звісна річ, в силу певних обставин піддаються незначній корекції, ми встановили безкоштовні прилади обліку природного газу на вулицях 8 Березня, Грушевського. Наразі працюємо на Легоцького. В липні ж перейдемо до облаштування лічильниками споживачів на вулицях Годинки, Минайській, Декабристів…

 

Як повідомлялося раніше, 1 січня 2016 року завершився другий етап реалізації вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» – встановлення лічильників газу для споживачів, які використовують його для приготування їжі та підігріву води. Облаштування на аналогічних засадах лічильниками клієнтів, які використовують газ тільки для приготування їжі (мають лише газову плиту), повинно було розпочатися з початку поточного року. Проте ПАТ «Закарпатгаз» тимчасово призупинило встановлення безкоштовних лічильників в ужгородських помешканнях, обладнаних плитами та водогрійними котлами або ж виключно плитами. Пов’язано це було з протокольним рішенням №12 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 29.12.2015 року. Наразі процес відновлено, і до 1 січня 2018 року триватиме третій – останній – етап реалізації вимог Закону: встановлення лічильників споживачам, що використовують газ тільки для приготування їжі, тобто у помешканнях яких встановлена лише газова плита.

 

–          У випадку відмови від встановлення безкоштовного лічильника, споживач повинен встановити прилад обліку за власні кошти. Інакше ПАТ «Закарпатгаз» буде змушене від’єднати його від газопостачання відповідно до вище згаданого Закону, – застерігає заступник голови правління ПАТ «Закарпатгаз» з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів Євген Полуницький. – Споживачу, який бажає встановити лічильник власним коштом, необхідно звернутись  у компанії, що мають ліцензії або дозволи на виконання такого виду робіт. Проконсультуватися щодо технічних характеристик приладу та отримати інформацію, які документи повинні мати компанії для виконання відповідних робіт, можна у фахівців ПАТ «Закарпатгаз» за тел.:61-94-48.

 

Наголошуємо: відмова від встановлення лічильника газу з ініціативи і за кошти ПАТ «Закарпатгаз» – відповідно до ст. 5 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» та п. 6 «Правил надання населенню послуг з газопостачання» – є підставою для припинення газопостачання. При цьому його відновлення буде проводитись після встановлення приладу обліку за рахунок споживача та оплати за роботи з від’єднання – приєднання газопостачання.

 

Довідка: Станом на 1 червня 2016 року 270 тисяч домогосподарств Закарпатської області використовують природний газ. З них 98,7% – оснащені лічильниками газу. За рівнем забезпечення житлового фонду приладами обліку блакитного палива Закарпаття посідає перше місце серед областей України.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *