Керівники ОДА разом з небайдужими закарпатцями зібрали тони сміття на Вільшанському водосховищі

Керівники ОДА разом з небайдужими закарпатцями зібрали тони сміття на Вільшанському водосховищі
За ініціативи голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова та громадської організації Chysto.de відбулася чергова масштабна екоакція.
Цього разу прибирали лісові масиви та прибережну зону Вільшанського водосховища, що на Хустщині.
Водосховище на Теребле-Ріцькій ГЕС має всі можливості бути одним із головних туристичних магнітів Закарпатської області.
Однак сьогодні цю мальовничу красу посеред гір та лісів псують купи побутового сміття, яке пливе річками з верхніх сіл, або є спеціально привезеним і залишеним тут нами – закарпатцями.
Це проблема не вчорашнього дня. Десятки років люди скидають сміття у гірські річки, які є притоками водосховища. Унаслідок коливання об’єму води, сміття з поверхні водосховища залишається на берегах у лісових масивах.
Вирішити це питання прибиранням звичайно не вдасться. Це системна проблема – і вирішувати її потрібно системно.
Саме тому сьогодні на берегах Вільшанського водосховища зібрали представників усіх територіальних громад, які розташовані уздовж приток, громадських організацій, школярів та вчителів, співробітників Закарпатської ОДА, ДСНС, лісівників, працівників Теребле-Ріцької ГЕС та інших, хто має відношення до тутешніх локацій чи просто небайдужий до збереження природи нашого краю.
Окрім ліквідації сміттєзвалищ, ми відверто поспілкувалися з кожною стороною цих процесів. З громадами – про необхідність впорядкування поводження з ТПВ та розробку пропозицій для системного вирішення. Від простого пакету вдома – до логістики вивозу сміття на пункти прийому вторинної сировини.
З громадськими організаціями, школярами та молоддю – про необхідність впровадження навчальних курсів та правил сортування сміття у школах, його подальшої здачі на пункти прийому та отримання за цю роботу додаткових бонусів. Це повинно стати нормою для кожної молодої людини ще зі шкільних років. За цим майбутнє.
Загалом на прибирання прийшло близько 300 небайдужих з усіх куточків області. Ми разом швидко зібрали повну вантажівку сміття з двох фракцій: скло та ПЕТ-пляшки.
Сортували одразу на місці. Це легко. Кожен зміг це зробити. Отже, наша локальна мета досягнута. Сьогодні чисті береги та лісові масиви і тонни вивезеної вторинної сировини на переробку. Далі звичайно більше.
Ну й авжеж, спільний смачний обід з польової кухні від наших колег з Головного управління ДСНС у Закарпатській області. Дякуємо щиро. Це завжди дуже смачно 🤞🏻
Всім велике спасибі за те, що долучилися до такої важливої справи на берегах Вільшанського водосховища для того, щоб зробити край чистішим, подумати про цю проблему під час прибирання, почати з самого себе врешті-решт. І навіть дощ нам не завадив робити добро.
Всі ми вмотивовані та маємо чітку мету. Для нас це суттєве підґрунтя для пошуку необхідних ефективних рішень. Разом з тим, старе прислів’я є як ніколи актуальним й сьогодні:
✅ Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, – зазначив Анатолій Полосков
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *