“Карпатський редик-2013» популяризує вівчарські традиції

гуцулиУ травні розпочався безпрецедентний перехід 300 овець через пасовища та гірські полонини Карпат територією кількох держав: Румунією (Трансильванією), Україною (Прикарпаттям і Закарпаттям), Польщею (Підкарпатським воєводством).

 

Саме таким є маршрут міжнародного трансрегіонального проекту “Карпатський редик-2013», який триватиме до серпня цього року (редик на гуцульському діалекті означає вихід овець на гірські полонини, а згодом повернення їх на ферми). У населених пунктах, де проходитиме маршрут, відбуватимуться колоритні дійства з відповідними промоціями.

 

На Закарпатті до трансрегіонального проекту долучилася Рахівщина, де у червні пройшло свято, приурочене до виходу вівчарів на полонини «Карпатський редик». Призабуті останнім часом проводи отар вирішили відродити місцеві органи державної влади. Поштовхом до цього стало… запрошення приєднатися до міжнародного трансрегіонального проекту «Карпатський редик».

вівці

 

Як розповіли «Новинам Закарпаття» у Рахівській райдержадміністрації, свято розпочалося із зустрічі іноземних делегацій з Польщі та Румунії на кордоні в Солотвині на Тячівщині. Відтак в амфітеатрі Буркут вручили знаки пошани румунським вівчарям, які під час проекту пройшли з вівцями понад 400 кілометрів. Відзначили також вівчарів та голів фермерських і особистих селянських господарств району — понад двадцять тваринників отримали цінні подарунки. Не обійшлося, звісно, без запалення традиційної полонинської ватри, а родзинкою став виступ польського гурту, який своїм народним колоритом прикрасив гуцульське свято.

Оксана ШТЕФАНЬО

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *