«Карпатський фотовернісаж-2013» прорубає вікно в Європу

виставкаПрийом робіт до участі у конкурсі художньої фотографії в рамках Першого Міжнародного салону «Карпатський фотовернісаж-2013», який триватиме на Закарпатті до вересня, розпочався 2 тижні тому. На адресу організаторів вже надійшло кілька робіт від фотохудожників Бельгії, Німеччини, Кіпру, України, є підтвердження на участь від митців фотографії з Італії, Індії, Бангладеш тощо, розповіли сьогодні під час прес-конференції у прес-центрі «Закарпаття» організатори Першого Міжнародного салону художньої фотографії «Карпатський фотовернісаж-2013».

“Чому саме така назва Салону? Ніхто ж не буде сперечатись, що Карпати – це унікальна екосистема, яка є популярною і серед наших співвітчизників, і серед представників інших країн. Тому, метою нашого Салону є засобами фотомистецтва  популяризувати саме карпатський регіон, звернути увагу громадськості на актуальні для нас екологічні проблеми, показати красу Карпат засобами художньої фотографії”, – розповів під час прес-конференції член оргкомітету Юрій Туряниця.

Можливість провести потужний захід світового рівня саме в нашій області не в останню чергу з’явилась завдяки активній роботі спілки фотохудожників Закарпаття, зазначив своєю чергою голова спілки, один із організаторів заходу Володимир Ньорба. За 5 років діяльності, за його словами, силами спілки зорганізовано і проведено понад 20 пленерів і стільки ж фотовиставок на території Закарпаття. «Все це не залишилось поза увагою Міжнародної федерації фотомистецтв, до якої Спілку фотохудожників Закарпаття прийнято на початку цього року», – відзначив Володимир Ньорба.

Саме Міжнародна федерація фотомистецтв, а також Національна спілка фотохудожників України патронують Салон, який триватиме на Закарпатті до середини вересня. У рамках «Карпатського фотовернісажу-2013» заплановано безліч різноманітних заходів: міжнародні зустрічі професійних художників з різних країн світу, лекції професійних фотомитців, пленери і, звичайно ж, виставки – всього близько 5. Остання, «підсумкова» виставка, запланована на вересень, вона об’єднає близько 150 кращих робіт, які надійдуть на розгляд журі. Після того, як із виставкою ознайомляться закарпатці, її експонуватимуть у кількох країнах близького зарубіжжя: Словаччині, Угорщині, Румунії тощо.

Оцінюватиме фотороботи журі у міжнародному складі, до якого увійдуть угорський фотохудожник, володар титулу EFIAP Ласло Ковш, фотомитець зі Словаччини, володар титулу AFIAP Павол Кочіш та український фотохудожник, відзначений титулом EFIAP, Олександр Харват. Конкурсні роботи приймаються до 1 серпня, визначено 3 основні теми – «Вільна», «Подорожі» та «Гірські пейзажі». Участь у конкурсі, наголошують організатори Салону, є відкритою – роботи можуть подавати як професіонали, так і фотографи-аматори. Засідання журі з оцінюванням робіт і визначенням переможців відбудеться 7-9 серпня. «Наразі вже передбачено мінімальну кількість нагород – 73, це відзнаки Міжнародної федерації фотомистецтв, Національної спілки фотохудожників України, нашої закарпатської спілки, можливо – індивідуальні нагороди партнерів, які зголосяться на підтримку заходу», – розповів Володимир Ньорба.

За результатами проведення Міжнародного салону художньої фотографії заплановано видати каталог, в який увійдуть кращі конкурсні роботи і роботи, які отримають номінації. Завчасно говорити про кількість учасників, які братимуть участь у заході, його організатори поки не взялись: за словами Юрія Туряниці, декоторі салони збирають і до 1 тисячі учасників, декотрі – близько 200. «В будь-якому разі, для нашої області захід такого рівня проводиться вперше, однак, зацікавленість вже є, і ми сподіваємось, що Салон пройде дуже вдало, на гідному рівні і матиме позитивні результати. Що вирізняє його з-поміж інших, це те, що він знівелює, зітре кордони – участь в ньому братимуть фотографи з усіх куточків світу», – зазначив Володимир Ньорба.

Закарпаття онлайн.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *