Історичні фільми закарпатця В’ячеслава Бігуна знову на міжнародному фестивалі

Історичні фільми закарпатця В’ячеслава Бігуна знову на міжнародному фестивалі

Стрічки закарпатського режисера В’ячеслава Бігуна «Довженко. Український Гомер кіно», «Найближчі до Бога» та «Страсті» номіновано на IV Міжнародний фестиваль історичного кіно, який відбудеться 7-9 квітня в Києві.

Актуальний документально-історичний кінопортрет «Довженко. Український Гомер кіно» показує постать і фільми українського світоча, оповідаючи про його вплив словами Андрія Тарковського, Юрія Іллєнка, Сергія Тримбача, Олександра Муратова, Пеетера Сімма та інших. Трагічні події окупації України драматизовано режисером в українсько-естонській стрічці «Страсті». Сучасна історія України представлена і в документальному фільмі «Найближчі до Бога» про сімейне жертвоприношення нової європейської війни. Стрічка зворушила серця глядачів і вразила експертів, вже здобувши п’ять кіновідзнак в Україні та за кордоном, зокрема за кращу операторську роботу та режисуру, використання «прогресивних підходів до кіномови в викладі історії фільму».

Нагадаємо, що фільми В’ячеслава Бігуна нагороджено трьома призами на ІІІ Міжнародному фестивалі історичного кіно в 2016 році: «Серце мами Гонгадзе» («Кращий образ у кадрі»), «Шевченко живе. Зізнання Лесі» («За кращий звук») та «Лист Тарковському» («За кращу операторську роботу»), а фільм «Мати. В ім’я мільйонів» за мотивами оповідання О. Довженка став фільмом відкриття.

В’ячеслав Бігун — кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом — в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва. Автор більше 500 публікацій й більше 10 фільмів, які за останні роки мали більше ста показів у 29 країнах і удостоєні більше 20 нагород, частина з яких представлена у вільному доступі. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих у 2016 та 2015 роках Держкіно, та Міжнародної кінобази (IMDb). В’ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.