Чехія назвала дії Москви державним тероризмом і поставила ультиматум Росії

Чехія назвала дії Москви державним тероризмом і поставила ультиматум Росії

Новий міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулганек оголосив послу РФ Олександру Змєєвському, що, якщо Росія не прийме назад усіх 20 висланих дипломатів, то Прага скоротить кількість дипломатів в російському посольстві.

Про це повідомляють  Novinky.

“Реакція Росії була непропорційною і паралізувала наше посольство. Сьогодні я протестував проти цієї акції. Я оголосив послу наступне: у Російській Федерації є час до завтрашнього полудня (22 квітня 2021 року), щоб пустити чеських дипломатів назад в Москву. Якщо вони не зможуть повернутися в Москву, я вирішу скоротити кількість дипломатів в російському посольстві, щоб вона відповідала посольству Чехії в Москві”, – сказав Кулганек.

 

“Російсько-чеські відносини вступили в надзвичайно складну стадію, і я не радий цьому. Ви всі знаєте, що ми вислали 18 дипломатів “, – додав міністр.

Кулганек лише в середу був призначений на посаду глави МЗС Чехії.

Нагадаємо, Чехія звинуватила РФ у організації вибуху, що стався 16 жовтня 2014 року на складах озброєння у східній частині Чехії та призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. Лише за 6,5 років керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації цієї диверсії.

У зв’язку з цим Прага вирішила вислати 18 російських дипломатів, вони вже покинули країну. У відповідь Росія оголосила 20 співробітників посольства Чехії в Москві персонами нон грата.

Вчора, 21 квітня, Сенат Чеської Республіки назвав  підрив складів  у Врбетицях актом державного тероризму проти  однієї держав членів ЄС, а отже, і проти всього Європейського Союзу. Сенат Чехії закликав уряд країни денонсувати Договір про дружбу та співробітництво з Росією та вислати з Праги всіх співробітників російського посольства.

Верхня палата Парламенту Чехії також рекомендувала уряду звернутися з приводу дій Росії до  Раді Безпеки ООН та органів НАТО та ЄС.

В ході розмови міністра Якуба Кулганека з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом Чехія отримала підтримку своїх дій щодо захисту національних інтересів:

“Дякую Єнсу Столтенбергу за підтримку Чехії в ці важкі часи. Я радий, що незабаром після мого призначення на посаду міністра закордонних справ нам вдалося поспілкуватися. Ми цінуємо вашу позицію позаду! “, написав у Твітері Якуб Кулганек.

Фото: ČTK

 

ЄС також солідаризувався з Чехією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.