“Анатомія шлюбу” стартувала на Закарпатті

 _DSC0620 В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став старт на Закарпатті навчального проекту “Анатомія шлюбу”, що покликаний підняти рівень підготовленості в більшості своїй незаміжніх та неодружених мешканців м.Ужгород до створення сім’ї .

Олеся Тимчак, адміністратор проекту, психолог, розповіла, “Анатомія шлюбу”, починаючи з 18 квітня в Ужгороді, проходитиме і в інших 30 містах України. «Насамперед тренінги орієнтовані на незаміжніх та неодружених, але і для тих, хто є у сім’ях. Низка 10 щотижневих семінарів відбудеться в Ужгороді. Заняття проходитимуть у приміщенні Будинку побуту на пл.Ш.Петефі, 47», – каже Олеся Тимчак.

Детальніше про шлюб, як гармонійно будувати сім’ю, виховувати дітей та про багато іншого розказали тренери Світлана та Олексій  Руденко, консультанти із стосунків між чоловіками та жінками, сімейні  консультанти, тренери ряду тематичних семінарів в різних містах України. Подружжя Руденко має чималий практичний сімейний досвід: разом 13 років і виховують 5 дітей. «Ми допомогли не одній сім’ї подолати проблеми, консультуючи приватно, тепер хочемо допомогти покращити стосунки більшій кількості пар, – сказав Олексій Руденко. – Адже щасливий той, хто щасливий у сім’ї. У наш час небагато таких, хто може похвалитися гармонійним кліматом у родині».

Одні з перших тем, що розглядатимуться на навчанні: «кохання і закоханість: чи є відмінність», «вибір супутника життя», «що таке заручини». «Якщо зробити правильний вибір дружини чи чоловіка, життя вже склалося на 50%», – каже Олексій Руденко.

«Згідно із статистикою в Україні кожна друга сім’я розлучається. Середній показник розлучень в Україні становить 54,2 відсотка, – зауважила Світлана Руденко. –        Протягом 2006 – 2011 років кількість розлучень у розрахунку на 1000 осіб зменшилася з 3,6 до 3,2. Однак за відповідним показником Україна посідає третє місце серед європейських держав, у яких він у середньому становить 2,1 розлучення на 1000 осіб.    Результати дослідження свідчать, що основною причиною розлучення є напружені морально-психологічні, емоційні стосунки подружжя та непідготовленість осіб, особливо молоді, до подружнього життя, що зумовлює потребу у фахівцях з підготовки молоді до шлюбу та запобігання кризі в сім’ї».

Найкраще розказати про те, як вірно скласти гарні стосунки можуть люди, які мають досвід, – зауважують експерти і додають, що передусім необхідно прислухатися один до одного і не прагнути за будь-яку ціну нав’язати партнеру свої переконання, не утверджуватися за рахунок один одного. «Хороші відносини складаються з деталей, – додала Світлана Руденко. «Один з найсерйозніших принципів  – поступатися. Жінка повинна відчувати, що вона кохана. А найважливіше для чоловіків  – не намагатися переробити жінку, краще міняти себе», – каже Олексій Руденко.

Олеся Тимчак, зауважила, що як дипломований психолог, цінує академічне навчання, але рекомендує уважно послухати людей, які реально є практиками: «Вперше ми проводимо семінар на такому рівні. Це речі, засновані на вічних цінностях, на базових принципах, які допоможуть у реальному житті кожному. Семінар покликаний зруйнувати негативні сімейні моделі, які часто трапляються у родинах. До сімейного життя потрібно готуватися, створювати важіль, який спрацює, коли знайдете свою половинку».

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *