13% бюджету Ужгородської громади йде на утримання міської влади 

13% бюджету Ужгородської громади йде на утримання міської влади 

Серед областей заходу України Ужгородська міська рада витрачає на утримання місцевої влади одну із найбільших часток бюджету громади – 13,3%. Більше витрачають лише у Львові. Йдеться у аналітиці Центру спільних дій. 

“У 2021 році в усіх облцентрах серед сфер, які з’їдають значну частку бюджету громади, є утримання місцевої ради та її виконавчого органу. Йдеться про виплати зарплат працівникам департаментів та управлінь, закупівлю обладнання для їхньої роботи, оплату комунальних послуг. Найщедріше ці витрати фінансують Львівська (14,2%) та Ужгородська (13,3%) територіальні громади. Це більше, ніж міста виділяють на ЖКГ або соціальний захист, – повідомили у Центрі спільних дій.

Крім того, на освіту у 2021 році витратять близько половини грошей в усіх  облцентрах західної України.

 Місцеві бюджети: гроші в Західному регіоні

Також серед головних пріоритетів є житлово-комунальне господарство і соціальний захист населення. Тернопіль на ЖКГ витратить 12% бюджету. Це майже в 4 рази більше, ніж у Львові, де частка складає 3,5%.

Серед областей заходу України Львів є лідером за обсягом грошей на соціальний захист (7%). Найменше вразливим групам допомагатиме Луцьк (2%). За цією статтею витрат  виплачуються різні види пільг, компенсації і допомоги, створюються центри дозвілля і місця для заняття фізкультурою для літніх людей і людей з інвалідністю, забезпечується робота центрів безплатної правової допомоги та багато іншого.

 

Читайте більше у матеріалі Центру спільних дій “Заможні і не дуже західняки?”

Про те, як формуються і на що йдуть витрати місцевих бюджетів, детальніше можна дізнатися тут.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *