Міжнародна конференція в нацпарку “Синевир” окреслила ряд проблемних питань

Міжнародна конференція в нацпарку “Синевир” окреслила ряд проблемних питань

Нарешті вляглися емоції, відстоялися враження від події, учасником якої мала честь і задоволення бути і тепер можу коротко проінформувати спільноту про роботу Міжнародної науково-практичної конференції в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини(NABU) ” Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков та громадських організацій”. Конференція проходила на території Синевирського національного парку, який, до речі, недавно відсвяткував своє 30 -ліття, 27-30 вересня 2019 року.
Про важливість питань, які розглядалися в ході зустрічі красномовно свідчить перелік учасників: керівники ряду національних парків України, представники влади усіх рівнів, ЗМІ, експерти, екологи, науковці України та Німеччини,представники неурядових організацій, церковні діячі, освітяни, громадські активісти. У конференції також взяли участь пані Ребекка Хармс, член Європарламенту, член керівництва Німецької партії зелених, д-р. Міхаель Фогель – директор Національного парку Берхтесгаден, експерт NABU. А також д-р. Вільгельм Кульке – сеньйор-експерт Федерального екологічного фонду Німеччини DBU та Борис Тіхоміров, керівник відділу Центральної Азії і Східної Європи(NABU).
В ході візиту німецька делегація побувала на Полонині Боржава, де ознайомилася з унікальними екосистемами, що опинилися під загрозою знищення. Члени делегації також зустрілися з депутатами Верховної Ради України та з активістами. В ході діалогу обговорили ряд питань по захисту Полонини Боржава від забудови ВЕС,
Змістово робота конференції була насиченою, напруженою, У своїх виступах доповідачі презентували власні бачення різносторонніх підходів до вирішення заявленої проблеми з урахуванням сучасних світових тенденцій захисту довкілля. В ході конференції вироблені рекомендації, окреслені алгоритми вирішення процесів адаптації місцевих громад до нових умов практичного управління навколишнім середовищем шляхом спільних зусиль Церкви, муніципалітетів, освітніх установ та громадських організацій.

Ольга Тимофієва
Про конференцію та результати її роботи можна дізнатися з різних джерел, а я вам пропоную фоторепортаж, зроблений зацікавленим оком учасника події:

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *