Міністр оборони Словаччини: Росіяни можуть атакувати аеропорт Ужгорода

Міністр оборони Словаччини: Росіяни можуть атакувати аеропорт Ужгорода

У рамках посиленої присутності НАТО у Словаччині мають перебувати приблизно 1200 військовослужбовців. Однак Національна рада повинна ухвалити рішення про мандат на 2100 солдатів для подальшого посилення оборони Словаччини.

Про це сьогодні повідомив міністр оборони Словаччини Ярослав Надь на засіданні Комітету з питань оборони і безпеки, пише SME.sk.

Комітет схвалив пропозицію щодо присутності союзників і рекомендував схвалити її в парламенті.

Міністр оборони підкреслив, що російська агресія в Україні також має безпосередній вплив на безпеку на території Словаччини.

“Зараз цей вплив значною мірою відчувається у формі міграції, а також у вигляді посилення гібридної активності Російської Федерації на нашій території. Але з огляду на те, що в осяжному майбутньому ми також очікуємо прямих військових атак з боку Російської Федерації по аеропорту Ужгорода, який знаходиться на кордоні зі Словацькою Республікою, це також має і ​​військові характеристики”, – сказав Надь.

Але при цьому він додав, що за поточною інформацією, Росія Словаччині прямо не загрожує.

Німеччина та Нідерланди мають надати Словаччині систему ППО Patriot. За словами Надя, системи доставлять за кілька тижнів.

Американці також могли б розгорнути радіолокаційну технологічну систему Sentinel. За словами міністра, також обговорюється посилення інших можливостей, таких як системи безпілотників.

Саме тому запропонований мандат передбачає збільшення присутності військових НАТО до 2100 солдатів.

Якщо пропозиція на збільшення присутності військових НАТО до 2100 солдатів у парламенті Словацької Республіки буде затверджена, перші військові можуть прибути за кілька днів.

Парламент має обговорити це питання цього тижня.

InfoPost.Media


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.