На Міжгірщині появився новий “смотрящий”

гнепаЯк всім нам відомо із шкільних підручників історії в середньовічні часи розбійників, провину яких було доказано, наказували тим, що на чоло чи на іншу частину тіла ставили клеймо чи інший знак, котрий вказував всім на якості цієї особистості в майбутньому. Якщо б таку практику перенесли на наші часи, і аналогічні знаки відзнаки ставили б політикам, які остаточно скомпрометували себе – то наш герой став би носієм цього «знаку пошани» по праву. Адже тривалий час він був так званим «Смотрящим по Міжгірському районі» і всі доленосні рішення, скандальні, корупційні, позорні так чи інакше проходили тільки з його благословення, і за умови його фінансової зацікавленості.

Напевне більшість уже зрозуміла про кого піде мова, а хто не зрозумів то ім’я йому Юра, кличка в кримінальних кругах «Брила» і він за період з 2004 по 2012 роки в тій чи іншій мірі неодмінно знаходився, та й що душею кривити продовжує знаходитися в керівництві Міжгірського району. І який я був здивований побачивши його, як одного із самих активних самопроголошених лідерів громадської думки, які як гриби з’являються шоп`ятниці та щопонеділка на мітингах біля білого дома в Міжгір’ї, хоча справжні патріоти та герої Міжгірщини або стоять з боку, чуючи на свою адресу малоприятні репліки або ще дотепер знаходяться на Майдані, вболіваючи за долю нашої держави, не думаючи про розподіл посад в районі, оскільки щиро вірять, що справедливість торжествує і народ обере найкращих. Але, як відомо, пам’ять людська коротка, а у міжгірчан вона ще менша, дивлячись на те, хто починає користуватися наслідками українського героїзму та самопожертви.

А тому, я, будучи звичайним міжгірчанином, який не є державним служакою, і котрий час від часу спілкується з досить заполітизованими мешканцями нашого гірського населеного пункту вирішив пригадати основні штрихи біографії новоявленого «революціонера», котрий вже називає «такси», скільки треба заплатити, щоб того чи іншого чиновника він залишив на посаді. Для чого мені це треба – відповідь проста, оскільки на барикадах стояти я не варта в силу здоров’я, віку, сміливості, то спробую зробити свій внесок в перемогу справедливості в нашому краї тим, в чому я сильний – а саме глибиною думки та правдивим словом, а розумні люди зроблять свої, правильні висновки й не унеможливлять перемогу корупції та лицемірства.
Отже, наш герой, будучи людиною малограмотною, яка вміє професійно грати у футбол і бити морди опонентам запам’ятався багатьом тим, що представляв себе «Смотрящим по Міжгірському району» від однієї авторитетної й багатої закарпатської сімї, об’ясняючи свою несподівану силу й авторитет словами, що колись, в студентські часи він «їх в гузирю копкав» (цитата), а тому тепер він керує Міжгір’ям з їх благословення та в їх інтересах. Саме в їх інтересах, з 2006 року всі підприємства, які отримували закази з державного чи місцевого бюджету повинні були відрахувати 30% від вартості заказу нашому герою (сума можливо й неправдива). А хто не погоджувався – того чекала заслужена кара. Як приклад можна навести факт спалення машини керівника одного міжгірського підприємства прямо в його городі біля профтехучилища і відсутність будь-якого розслідування з боку правоохоронних органів за принципову відмову брати участь в розкраданні державних коштів. Згодом апетити до збагачення уже суттєво виросли і голодне до наживи око впало на гордість не тільки Міжгірщини і й усієї України – Синевирське озеро та урочище Чорна ріка, які під чуйним керівництвом нашого героя повинні були перейти спочатку в комунальну власність, а потім приватизовані як нерентабельні за копійки зацікавленими особами. Проте, завдяки неймовірним зусиллям самих чесних представників нашої громади (які до речі в наш час знаходяться обабіч прийняття стратегічних рішень по розвитку нашого регіону, хоча й доказали неодноразово на практиці свій патріотизм та щирість) та невеликій долі випадковості (віце-спікер парламенту відпочивав на озері і випадково дізнавшись про рейдерське захоплення перлини України порушив цю проблему в парламенті) народну природну гордість вдалося вберегти від загребущих нечистих рук для міжгірчан та гостей регіону.
Не гребував наш герой і хабарами за сприяння у вирішенні кадрових питань. Так, до прикладу, одна з начальниць білого дома за гарантії призначення її на посаду заплатила нашому герою по різних інформаціях від 10 до 15 тис. у.о., які одразу капіталізувалися  в покупку новенької іномарки марки «Ауді». Хоча, у нас на Міжгірщині кажуть, що як легко гроші приходять так вони легко й ідуть, а тому новокуплену машину наш герой успішно «розбив без можливості відновлення» і… купив нову ще дорожчу на зарплату державного службовця у розмірі 1500 грн.

Будучи керівником апарату, заступником голови державної адміністрації наш герой запам’ятався тим, що всі працівники повинні були пройти через його кабінет, і після проведеної співбесіди ставали активними партійцями Єдиного Центру, або забували про премії, заслужені грошові винагороди, в повній мірі відчували на собі всі «радості» адміністративного тиску з боку керівництва.
На жаль, на мою суб’єктивну думку, з якою погоджуються багато розумних людей, наш герой приклав свою руку до становлення диктатури в нашій державі, оскільки саме ним, на місцевих виборах 2010 року з благословення київської верхівки на Закарпатті був реалізований найбільший підкуп виборців за історію існування нашої держави, а Міжгірщина стала чи не найяскравішим прикладом продажності та ганьби, де партія, про існування якої знало не більше 3-х відсотків жителів району набрала в сумі більше 50-ти відсотків голосів виборців, а депутатів цієї політичної сили відтоді по праву називають «стогривньовими». Саме, перевіривши на практиці можливість масової скупки голосів Партія регіонів в 2012 році використавши мережеву тактику та найкращі кадри Єдиного центру перемогла на виборах в Україні, та створила передумови до узурпації влади. Знакової цитатою того періоду можна назвати вислів нашого героя, що депутатом районної ради він зробить навіть «Мавпу» – головне щоб ці мавпи потім голосували так як скаже він. Результати тієї бурхливої  діяльності ми бачимо й сьогодні, коли районна рада вже роки голосує, як скаже дерижор (хоча треба відмітити, що вони мінялися), а будь-які приклади прояви власної думки чи критики нещадно присікаються. Не забув наш герой і про свої вигоди під час тієї виборчої компанії, купивши й собі мандат депутата обласної ради, зігравши на протиріччях двох авторитетних міжгірських сімей і їх кандидатів (Щурі і Царі) купивши рівно стільки голосів, скільки необхідно було для перемоги. Остаток коштів звичайно осів в глибоких кишенях нашого героя, а десятники та сотники скупки голосів ще довгий час ходили й скиглили, що їх не розрахували і вони лишилися довжниками перед людьми за їх голоси.

Ще одна немаловажна деталь – наш герой людина неосвічена в усіх значеннях цього слова – адже диплом про його вищу освіту виявився після компетентної перевірки сфальшованим, а сам він самостійно не може написати і декілька речень, а тому зажди поряд з собою тримає якогось недалекого, але знаючого писати. Саме через фальшивий диплом пана Юри змушений був звільнитися і в наступному піддатися кримінальному переслідуванню начальник відділу кадрів райдержадміністрації і такий же начальник облдержадміністрації – оскільки всі копії документа про освіту нашого героя таємничим чином позникали. Але тепер наш герой уже хвалиться знайомим новеньким (свіжокупленим) по-настоящому настоящим (зробленим справжніми професіоналами) дипломом Мукачівського вишу. До речі на даний час наш герой працює (рахується) державним службовцем в апараті обласної ради, хоча багатьом у Міжгір’ї незрозуміло як він може там працювати та отримувати немаленьку зарплатню з бюджету, якщо він постійно знаходиться в одному з кафе селища Міжгір’я й розказує кого звільнять наступними і ким його замінять і за кілько.

Також багатьох знаючих людей неприємно вразила й депутатська діяльність нашого героя, який в кінці 2012 року заблокував своїм підписом перечислення коштів Міжгірській селищній раді на будівництво новенького садочку в смт. Міжгір’я. Як бачимо, той садочок, біля старої пошти так і не добудований до цього часу, хоча мав бути завершений ще в далекому 2012 році. А мотивація заборони будівництва нових садочків була досить простою і егоїстичною – не дозволити ніяким чином досягнути позитивних здобутків тодішньому голові РДА, а інтереси громади взагалі в розрахунок не бралися.

Але є ще одна річ, про яку не можна замовчувати, а саме чому вказана інформація до сих пір не знайшла широкого висвітлення серед громадськості району. А відповідь проста – це людський страх до фізичної розправи чи помсти з боку нашого героя. Всі знають, що в буреломні 90-ті роки наш герой підробляв участями в діяльності бандитських формувань, вимаганні грошей, грабежах, розбоях і який і в наш час не гребує рукоприкладством до своїх опонентів. Багато міжгірців пам’ятають, як Юра жорстко побив одного чесного авторитетного колишнього міліцонера-пенсіонера не понісши за це ніякого покарання.
А тепер, шановні міжгірці задаймося запитанням: «Чи заради цього загинули люди на майдані?», «Чи заради таких змін ми протестували?», «Чи достойні такі люди нами керувати і вказувати як нам жити?», «Чи будуть сидіти бандити в тюрмах?» і т.д. Бачачи ті процеси, які відбуваються зараз в нашому районному центрі я впевнений, що мовчати не можна, оскільки наше мовчання призводить до того, що на зміну одним бандитам приходять інші, а ми, народ, знову будемо в програші. І таких, як наш сьогоднішній герой в районі багато. За душі Героїв Майдану ще читаються молитви, а наші новоявлені опозиціонери, які просиділи тихенько в своїх кабінетах останні місяці повилазили на сонце й уже починають наживатися на вирішенні кадрових питань: встановлюються такси за недоторканість, лояльність, не згадування в списках на люстрацію окремих осіб, сприяння в призначенні на посаду й т.д., одним словом продовжується все те, проти чого повстали справжні українці!

Микола Шугай

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

9 відповідей до “На Міжгірщині появився новий “смотрящий””

 1. зараз таких і будуть призначати на керівні посади,бо в бездарів та неуків є гроші.були б вони чесно зароблені, то ще можна б миритися,але вони награбовані в українців.ось як нинішня влада здійснює люстрацію.напевно і сама не краща.в цьому ж ми всі можемо переконатися на їх маєтках. одним словом поміняли одну банду на іншу.

 2. 1.Михайло,писати в коментарях анонімно -це дуже круто!напевно ти з барикад приїхав з Києва, і в тебе душа країться від такого,що ти прочитав в цій статті.А не біля телебачення зомбованого сидів!Я ж маю рацію?так?
  2.Шановний “пенсіонер”, ви перечите сам собі. Звідки грші у бездаря і неука візьмуться .У вас їх ж нема.Ось чому ви так гніваєтесь. Тому мовчки сидіть і читайте це лайно,яке пишуть регіонали – криси,щоб дискредитувати осіб.На все це і розраховано.
  3.Звертаюсь до творця цієї безглуздої і брехливої статті.Наскільки ви готові відповідати за достовірність даної інформації?чи ви писали з уст політичної публіки Щура,який був з помаранчевими ,а потім вже перебіг до цих собак-узурпаторів.Ця особа збагатилась миттєво,ресторан,магазин…. перелік не вичерпаний.А продані пололини в Міжгірському районі.А те що СБУ відкрило справу на нього, а потім по невідомих причинах і підставах закрило!А те що брат В.Щура переслідувався кримінальним провадженням і був в “бегах”,також не цікавить громаду?Хабар дали. І як не дивно його не затримали.Цікаво….. Ви не в тій течії.Перед тим як писати ,перевіряйте достовірність джерел.
  P.S якщо бути з таким світоглядом і політичним баченням,то Україна ніколи не вийде з цієї обузи,сугестії. Слава Україні!

  • до чого тут Щур? за нього таку саму статтю можна писати, але від того написане не пропаде

 3. не встигли призначити губернатора, а справжні патріоти вже скубутся хто буде керувати районом

 4. Бравіссімо!!!
  Автор молодець!
  В наш час небагато людей погодяться на те, аби висвітлити правду і показати справжнє обличчя так званих “псевдо героїв”.
  Даний герой, а саме пан “смотрящий” справді намагається керувати всім, що відбувається в районі тикаючи всюди свій ніс.
  P.S А щодо вас шановний “Андрій Желябов” то ви напено теж відноситесь до тих боягузливих людей, які навіть “сраку від стільця не відірвали” коли відбувалися сутички на майдані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *