У загальноосвітніх закладах Ужгорода працюють 28 їдалень, які розраховані на 15 тисяч учнів. У двадцяти із них послуги надають приватні підприємці, у восьми – власні харчоблоки шкіл.
6 362 школярів міста або 45,4% з усієї кількості щодня у 2014 році харчувалися у шкільних їдальнях, на це з бюджету виділялися кошти у розмірі 6,6 мільйонів гривень.
Лише трохи більше сотні з цієї кількості – учні 5-11 класів, решта – молодша школа. Цього року, попри те, що держава надала можливість відмовитися від такої статті витрат, Ужгородська міська рада знайшла гроші, щоб хоч частково проплатити харчування дітям 1-4 класів.
Проте, як повідомили на вчорашній колегії управляння освіти, не скрізь здійснюється належний контроль за витрачанням цих грошей. Частина діток просто відмовляються їсти те, що їм пропонує їдальня. Відтак ці школярі голодні, а гроші, витрачені їм на обід – витрачені марно.
Освітяни запевняють, що справа зовсім не в якості продуктів, адже більшість учнів ставляться до меню нормально, в тому числі і діти з досить заможних сімей. Більше того, до складання переліку став, що з’являться на столах малечі в школі, активно долучаються батьки. Щоправда потрібно враховувати вимоги, які стоять перед навчальними закладами: не менше трьох разів на тиждень має бути м’ясна страва, 2 – рибна, та раз кисломолочна продукція.
Начальник міського управління освіти Оксана Бабунич дала доручення керівникам шкіл проводити щоденний контроль харчування дітей та доводити його результати до батьків. Також із батьками мають провести роз’яснювальну роботу.
«Так, часто буває, що дітям не подобається те, що пропонують їдальні. Але це нормально, вони ростуть, і не можна їсти лише солодке. Багато батьків деякі страви сприймають, як «економію». Наприклад, манну кашу. Її варять у шкільних їдальнях не для того, щоб зекономити гроші, а тому, що дітям необхідно її їсти. Це все треба пояснювати батькам», – наголосила Бабунич.
Нагадаємо: під час громадських слухань про харчування дітей у школах та садочках, які провела міська рада Ужгорода, озвучили результати опитування школярів, що вони хотіли б їсти в школах. Чимало дітей зазначили салати з майонезом, страви японської кухні.
За результатами громадських слухань керівник управління освіти запевнила, що в наказах на керівників освітніх закладів наголосять, що школи повинні оприлюднювати на своїх сайтах щоденне меню, а садочки — тижневе.
2 коментаря
От нехай би ця шановна пані Оксана пішла до шкільної їдальні і сама спробувала ту манну кашу – сіру, з грудками, напівхолодну. Її не те що їсти – на неї дивитися страшно. Оце – справді помиї!
Точно хай би спробували їсти ту їжу яку готують для дітей у нашій школі це помиї не дивно адже там хазяйнує сама пані директор, в недалекому минулому секретар партії регіонів.Тож віз і досі тут!