Звідки беруться на Виноградівщині нелегальні дельтаплани та їх пілоти?

дельтаплан2Усього за три кілометри від українсько-угорського кордону прикордонники засікли нелегальний політ мотодельтаплана. “Перетин кордону не зафіксовано. Можливо, був пробний який варіант або підготовчий варіант до подальших дій. Поки ж проводяться відповідні слідчі дії”, – говорить на Виноградівщині Юрій Осадчук, начальник прикордонного відділу.

Прикордонникам вдалося з’ясувати – літальний апарат піднімався з території клубу дельтапланеристів “Ветеран”. Коли сюди приїхали – мотодельтаплан був уже розібраний і захований в коморі. Такі апарати популярні серед контрабандистів. Їх використовують для нелегального переміщення сигарет в Європу.

Цей клуб журналісти «Подробностей» вже знімали місяць тому. Тоді активісти зафіксували літак контрабандистів, який пізніше розбився у Словаччині. Нас зустрічає той же сторож, який минулого разу запевняв, мовляв, клуб уже рік, як не працює. Так і сьогодні.

Сам пілот запевняє: злетів зі спортивного інтересу, і нібито не знав, що на політ у прикордонній зоні потрібно спеціальний дозвіл. Йому двадцять три роки. Житель одного з сіл Виноградівського району. Безробітний. Звідки дельтаплан – пояснити не може, як і показати документи на нього.

“Ви є членом цього клубу? – Так, хочу вступити. – Сигарети ви не хотіли возити туди за кордон? – Де, які сигарети?”.

Офіційно клуб не працює. Засновник загинув минулої осені, а керівник служить в АТО. Але в коморі “непрацюючого” клубу дивом розмножуються дельтаплани. Ще місяць тому було три, а сьогодні вже п’ять. Всі мотодельтаплани саморобні, без розпізнавальних номерних знаків. Деякі обладнані приладами для нічних польотів.

Ось що кажуть місцеві правоохоронці: “Ми проводимо перевірку з приводу встановлення походження цього дельтаплана, його власника, пробуємо встановити причину польоту”, – говорить Віктор Ребрей, начальник УМВС у Виноградівському районі.

За останній місяць закарпатські прикордонники затримали три мотодельтаплани, які перетинали кордон з Угорщиною і Словаччиною. Так, минулої суботи контрабандистів зловили на “гарячому”, коли ті чекали угорського пілота в Україні з тридцятьма ящиками сигарет.

Детальніше – у сюжеті Марини Коваль для телеканалу «Інтер» 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.