“Золотий підрядник” ужгородського міського голови готується освоїти чергові 30 мільйонів гривень

Взимку 2019 року Ужгородська міська рада заявила про намір проведення реконструкції пл. Театральної.

Попередня вартість проекту – понад 30 млн грн. Саме таку цифру озвучили розробники проекту реконструкції. У міській раді ж заявили, що про остаточну вартість говорити ще зарано. Звісно, адже знаменита реконструкція пл. Петефі, зі стартових 10-15 млн грн, за роки виросла у ціні до понад 60 млн грн наших коштів. Повідомляє “Карпатський вісник”.

Між тим на Театральній площі таки планують зробити огородження набережної, закупити лавиці, ліхтарі, фонтан по типу того, який працює біля Закарпатської ОДА, але немає нічого спільного з історичним фонтаном на “Театралці”, та найголовніше – 6339 м2 мощення гранітних плит, які, за чутками, виробляються в м. Ужгород, а частка виробництва належить братам Андріївим.

Раніше ЗМІ повідомляли, що через зловживання мерії бюджету Ужгорода нанесено значних збитків, зокрема – 4.2 млн грн на закупівлі та встановлення гранітних плит на пл. Петефі (3275 кв.м.) та 2.6 млн грн на аналогічних роботах по Н. Незалежності (3653 кв.м). При чому на перший об’єкт плити закуповувалися по 1866 гривень, а на другий – по 1300 грн, при ринковій вартості 577 грн за 1 кв.м.

Не дивиною буде й обрання ТОВ “КБК” основним підрядником на роботи з реконструкції пл. Театральної. Подейкують, що дане питання вже давно вирішено. Якщо тенденція зловживань мерії з підрядником збережеться, то тільки на мощенні плит ужгородських платників податків можуть “обдерти” на понад 6 млн гривень.

До речі, сумнозвісна КБК вже відома не тільки своєю паскудною якістю робіт та зірваними термінами здачі ремонтів об’єктів. Представники різних підприємств повідомляють, що КБК, як “золотий” підрядник Богдана Андріїва, отримує всі найдорожчі об’єкти в Ужгороді, натомість, не маючи потрібного кадрового та матеріально-технічного забезпечення наймає субпідрядників, яких не розраховує на тому чи іншому етапі виконання робіт. Як наслідок – затянуті багаторічні ремонти вул. Шумної, Можайського, пл. Петефі тощо.

До слова, на пл. Петефі підприємство ТОВ “КБК” кинуло субпідрядника ТОВ “СВР Технологія”, які почали там виконувати роботи на суму в 500 000 гривень. Те саме київська фірма вчинила і на підряді з ремонту вулиці Шумної з ТОВ “Мішем”. Наразі аферисти розмірковують над планом запустити на тендери компанію “Новий вік”, але по суті це та сама КБК з одними власниками, але без шлейфу негативної інформації серед ужгородців.

Але й це не саме дивне. Справа в тому, що роботи з реконструкції площі взяли на себе зобов’язання виконати власники комплексу “Корона”. Однією з головних умов приватизації було виконання робіт по пл. Театральній. Тому зараз або кошти платників податків хочуть використати на те, що вже оплачено і закладено в вартість продажу “Корони”.

Виникає логічне запитання – на реконструкції пл. Театральної ужгородців обкрадуть двічі?

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *