Закарпаття відвідала делегація словацьких ветеранів

Ширшають зв’язки Закарпатської всеукраїнської спілки учасників війни (ВСУВ). На початку серпня представники цієї спілки, яку очолює В. Т. Бужан – ветеран прикордонних військ, зустріли велику делегацію Словаччини. Що цікаво: її очолює кандидат в президенти Словаччини 2010 року, професор кафедри філософії Пряшівського університету Мілан Сидор. Його роль в громадському житті Словацької Республіки важко переоцінити.

бужанНа чолі делегації професор відвідав Ужгород як голова обласних організацій Словаської спілки борців проти фашизму ім. героя СРСР Яна Налепки. В Ужгороді, на кордоні біля пам’ятника героям-визволителям відбувся мітинг, на якому виступили підполковники запасу: В. Т. Бужан, В. І. Єгоров, С. С. Гнатюк. Зі сторони словаків з промовою виступив професор Мілан Сидор. Відомий закарпатський письменник Юрій Маслієв вручив свої книги керівникам  організацій Словаччини.
Від пам’ятника героям-визволителям закарпатська і словацька делегації вирушили до міста Чернівці, де похований борець за визволення України і Словаччини Ян Налепка. В Чернівцях також відбувся урочистий мітинг, в якому взяли участь учні 38-ї чернівецької школи імені героя Яна Налепки, громадськість міста, представники ветеранських організацій Чернівецької області. Делегації поклали вінки на братську могилу 34-х загиблих словаків, що віддали життя за визволення України від фашистських загарбників.
Не старіють душею ветерани – вносять свою значну лепту в розвиток патріотичного руху в нашій країні. Відрадно, що представники Закарпатської ветеранської організації ВСУВ також докладають чимало сил і енергії в цю потрібну для України справу.
Вікторія Бужан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *