Закарпатці взяли участь у марші на честь Бандери

куцин1 січня 2014 року в Києві на Майдані Незалежности відбувся смолоскипний марш на честь 105-ї річниці від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери, в якому взяла участь рекордна кількість учасників – понад 20 тисяч. Представники Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” традиційно поповнили лави націоналістів на Марші на честь Степана Бандери. Акцію очолили лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, народні депутати-свободівці, представники деяких инших опозиційних сил.

Як розповів очільник Закарпатської “Свободи” Олег Куцин, українці пройшли столичними вулицями святковою колоною зі смолоскипами та червоно-чорними, синьо-жовтими та партійними прапорами. Колона рухалася понад годину від Майдану Незалежности через Софійську, Михайлівську та Бессарабську площі до будівлі Київської міськради. Гаслами маршу були: “Бандера – наш герой!”, “Україна – понад усе!”, “Бандера прийде – порядок наведе!”, “Роман Шухевич, Степан Бандера – наші герої!”

“Провідник українських націоналістів Степан Бандера – приклад українського героя, який вказав шлях побудови української за змістом держави. Цьогоріч у Києві відбувся вже восьмий смолоскипний марш і свободівці Закарпаття традиційно активно беруть у ньому участь. Цього разу він зумовлений ще й потужною силою громадянського суспільства, яке постало тут, на Майдані.

На Закарпатті також відбулася низка заходів на честь українських провідників. Для закарпатських націоналістів 1 січня – це не тільки день народження Провідника українських націоналістів Степана Бандери, але й день народження Федора Тацинця – поручника Карпатської Січі, який 1 червня 1930 року здійснив акцію нападу на москвофіла Сабова, щоби привернути увагу до українського питання на Закарпатті у складні часи формування ОУН у першій половині ХХ ст. і який загинув 20 березня 1939 року від рук “чорносорочечників” у рідному селі Келечин на Міжгірщині. Степан Бандера і Федір Тацинець для нас – світочі нації, герої, які віддали життя за свій народ. Нині ми продовжуємо їхню справу і гордо називаємося “бандерівцями”, виборюючи право на гідне життя у власній державі”, – зазначив Олег Куцин.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *