Закарпатці віддали шану полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі (фото)

Закарпатці віддали шану полеглим січовикам Карпатської України на Верецькому перевалі (фото)

У неділю, 18 березня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс разом з керівниками Свалявської та Воловецької райрад – Мирославою Ливч та Іваном Лопітом, головами сілких рад Воловеччини взяли участь у заходах із вшанування пам’яті січовиків біля меморіалу на Верецькому перевалі, що на Сколівщині Львівської області, та нагоди 79-ї річниці проголошення самостійності Карпатської України.
Торік тут, поблизу села Климець, що на гірському перевалі, який межує із Закарпаттям, відкрили Меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України.
Участь у заходах також взяли організатори дійства – голова Львівської облради Олександр Ганущин, голова Львівської ОДА Олег Синютка, депутати різних рівнів сусідніх областей, молодь, військові, громадськість, а також запрошені гості, серед яких голова Тернопільської облради Віктор Овчарук.
Присутні поклали квіти та запалили лампадки до могил січовиків Карпатської України. Далі прозвучав Державний Гімн України, а священнослужителі відправили чин панахиди за полеглими героями.
– На жаль, у ті далекі часи третя спроба українського державотворення була втоплена в крові, – зазначив Олександр Ганущин під час скорботного віче. – Ми зараз з вами живемо в епоху успішної спроби. З 1991 року розбудовуємо українську державу і найголовніше – наші Збройні Сили. У важких боях і втратах, але ми це робимо. Я переконаний, що ми обов’язково переможемо. Слава Карпатським січовикам! Слава кожному Герою! Слава Україні!
У своїй промові Михайло Рівіс зазначив, що саме Верецький перевал став місцем загибелі понад 600 патріотів, які героїчно боролись за незалежність української держави наприкінці 30-х років ХХ століття.
– Сьогоднішнє вшанування на Меморіальному військовому кладовищі, де спочиває 22 карпатських січовиків, демонструє нашу спільну історичну пам’ять. І Карпатська Україна була відчайдушною спробою створити незалежну українську державу, яка сьогодні нам дає можливість її відбудовувати, – підкреслив Михайло Рівіс, додавши, що прийдешнє покоління повинно не лише знати та пам’ятати про ці страшні події, але й докладати зусилля, аби вони ніколи не повторилися на нашій мирний землі.
Нагадаємо, 15 березня на Закарпатті відбулися урочистості, присвячені 79-й річниці проголошення Карпатської України, в яких взяли участь голови обласних рад: Полтавської – Олександр Біленький, Івано-Франківської – Олександр Сич, Львівської – наш земляк Олександр Ганущин.
Прес-служба Закарпатської облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.