Закарпатці можуть за €5 зняти з обліку словацьке авто без виїзду у Словаччину

Закарпатці можуть за €5 зняти з обліку словацьке авто без виїзду у Словаччину

Журналіст Віталій Глагола розповів на своїй сторінці у Фейсбук про можливість зняття з реєстрації словацької автівки без виїзду за кордон. Ця процедура можлива для українців, які є власниками таких автівок (вписані в реєстраційних документах). Про цей спосіб Віталію розповів представник словацької поліції.

При розмитненні авто через брокера потрібно лишити у себе словацькі номери, які потім треба буде віддати у словацьку поліцію.

“Отже, по порядку. Ви можете можете розмитнити авто через брокера без виїзду за кордон, якщо ви власник автомобілю (або ця людина громадянин України). Купчу ви можете надрукувати із Інтернету і завірити у консульстві Словаччини в Ужгороді. Після цього ви звертаєтесь до митного брокера, який розмитнить вам автомобіль і ви зможете спокійно поставити його на українські номери. При реєстрації авто у сервісному центрі МВС словацькі номерні знаки не віддаєте, бо вам буде потрібно їх віддати у Словацьку поліцію”, – пише Віталій Глагола.

Далі можна їхати знімати авто з обліку у Словаччині.

“Після того, як ви розмитнили автомобіль і поставили його на облік у Сервісному центрі МВС можете їхати знімати авто з обліку у Словаччині. Для цього візьміть свій новий український техпаспорт, словацькі номерні знаки зігніть посередині, аби вони втратили форму і їдете в зручний час в словацьке місто, де прописане авто. Можна навіть на розмитненому автомобілі”, – додає Глагола.

Далі всю процедуру журналіст описує так:

“Ці процедури може робити ВЛАСНИК авто, що вписаний в техпаспорт. ДЕРЖІТЕЛЯ для цих процедур не потрібно. Передайте номерні знаки автомобіля з транспортного засобу 2шт і подайте словацький техпаспорти з транспортного засобу з новим реєстраційним номером. А також заяву (Treba vypisat jednu ziadost) її бланк є у словацькій поліції. Вартість цієї послуги €5. Ви економите на виготовленні KO (kontroly originality) €100-170 та платі за зняття з обліку (жовті транзитні номерні знаки Словацької Республіки) – €66. Це усе відповідає словацькому Закону Zakon c. 8/2009 O cestnej premavke adovanie vozidiel z evidencie

Ось посилання на сам закон і оригінал статті 5 § 120

Zákon č. 8/2009 O cestnej premávke
aďovanie vozidiel z evidencie
§ 120

(5) Ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré previedol na osobu s pobytom alebo sídlom v štáte inom ako je štát Európskeho hospodárskeho priestoru, žiada o vyradenie takého vozidla z evidencie, je povinný predložiť potvrdenie príslušného orgánu štátu, do ktorého bolo vozidlo vyvezené”, – стверджує журналіст та додає посилання на сам закон.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *