Закарпаття прийматиме загальнодержавний День української писемності та мови

Закарпаття прийматиме загальнодержавний День української писемності та мови

Цього року Закарпаття визначено основним майданчиком проведення заходів до Дня української писемності та мови, які пройдуть в області 8-9 листопада.

Поряд з вже традиційними заходами відбуватимуться творчі зустрічі, поетичні вечори, майстер-класи та виставки унікальних видань. Вкотре закарпатці разом із керівництвом області, районів та міст писатимуть Всеукраїнський диктант національної єдності.

Так, до проведення свята долучаться учасники фестивалю «Карпатська ватра» – українські письменники Карпатського регіону (Закарпаття, Львівщини, Буковини, Прикарпаття, а також Румунії, Угорщини, Словаччини та Польщі). Вони проведуть ряд творчих зустрічей із викладачами української філології, школярами та студентами в Ужгороді, а у с. Великі Лучки Мукачівського району відкриють музей засновника Товариства української мови на Закарпатті Ю. Керекеша і презентують книгу про нього.

У рамках заходів в обласному центрі будуть експоновані рукописні книги та стародруки з фондів Мукачівської греко-католицької єпархії.

На гостей свята очікують цікаві перформанси – відкритий майстер-клас з рукописних кириличних шрифтів та чемпіонат скоромовок, переможці якого візьмуть участь в урочистому закритті Днів української писемності та мови.

Окрім того, у програмі заходів передбачено проведення поетичного марафону, тематичного круглого столу, книжкової виставки та прес-конференції за участі представників Міністерства культури України та керівництва Закарпатської облдержадміністрації. Гостями краю у ці святкові дні будуть видатні українські письменники та майстри слова. Зокрема, участь у концертній програмі разом із закарпатськими виконавцями візьмуть гурт «Riverland» (м. Дніпро), Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.

Відповідні урочисті заходи пройдуть у всіх районах області, повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що свято заснували Указом Президента України «Про День української писемності та мови» у 1997 році. У документі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *