Закарпаття продемонструвало, що Україна не готова до масової трудової міграції

Випробування бангладешцями
За прогнозами експертів, для відновлення зруйнованої війною економіки Україні знадобиться 3–5 млн трудових мігрантів до 2032 року.
Вони повинні компенсувати втрати людських ресурсів, викликаних багатомільйонною хвилею біженців з України до країн Європи, США, Канади.
З великою ймовірністю ситуація торкнеться і найблагополучнішого регіону України – Закарпатської області. В час війни з території краю виїхало 300 тисяч, прибули до регіону 350 тисяч переселенців з прифронтових областей, але левова частка з цієї кількості людей є дітьми та пенсіонерами.
На що треба звернути увагу:
Відбувся дисонанс у заявах українських посадовців – наприкінці січня заступник керівника ОП Віктор Микита заявив про те, що закарпатці повертаються з-за кордону до рідних домівок, де їх чекає гідна зарплата на новостворених та релокованих підприємствах Берегівського району. Через тиждень голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький повідомив, що на фабрику з виробництва меблів у Тячівському районі будуть залучені працівники з Народної Республіки Бангладеш. Підприємство “Ламелла” потребувало 160 фізично витривалих чоловіків на зарплату в 25 тис. грн, житло, безкоштовні обіди та транспорт. Проте навіть такі умови не привабили українців через ризик призову.
Ініціатива викликала хвилю обурення та хейту в соцмережах.
Влада отримала можливість протестувати реакцію суспільства на подібні виклики, адже існує загроза зростання популістських рухів, які експлуатуватимуть тему міграції і зароблятимуть на цьому політичні бали подібно до Орбана в Угорщині. Тимчасово відступила, оцінюючи майбутні ризики і взявши паузу для вироблення стратегічних рішень у цьому напрямку.
У чому проблема страхів перед “мігрантським потопом”?
До України їхатимуть ментально і культурно чужі люди з Бангладешу, Індії, країн Африки, які не матимуть наміру інтегруватися в українське середовище.
Швидше за все, вони розглядатимуть Україну як транзитний пункт на шляху до благополучної Європи, як наслідок – активізація діяльності міжнародних злочинних угруповань.
На рівні чуток циркулює інформація про переговори щодо можливості переселення до України 500 тисяч палестинців із сектору Газа – така ідея має підіграти президенту США Дональду Трампу, який хоче радикальним чином вирішити палестинське питання. Не дуже вірю в успіх цього задуму, але…
Випадок “Ламелли” показав, що Україна не готова до масової трудової міграції попри гострий дефіцит робочих рук. Після війни ця проблема загостриться, і залучення мігрантів стане необхідністю.
Альтернативою цьому може бути тільки повернення 6 мільйонів українських біженців.
Чи готові вони подібно до ізраїльтян повертатися до Землі обітованої – покаже час.
Телеграм канал Павло Федака – https://t.me/P_Fedaka/735

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *