Закарпаття потребує 165 мільйонів гривень на відновлення пошкоджених дамб

Закарпаття потребує 165 мільйонів гривень на відновлення пошкоджених дамб

Потреба для відновлення пошкоджених чи зруйнованих великою водою дамб Закарпаття складає понад 165 мільйонів гривень.

Про це йдеться у Зверненні Закарпатської обласної ради щодо негайного фінансування пошкоджених дамб, схваленому на першому пленарному засіданні 12 сесії та направленому до Кабінету Міністрів України, Державного агентства водних ресурсів України .

У згаданому документі зазначається, що стихійне лихо, що сталося 23-27 липня 2008 року, дало можливість перевірити правильність підходів до створення комплексного протипаводкового захисту Закарпатської області та надійність збудованих гідротехнічних споруд. Про це свідчить порівняльний аналіз господарських збитків внаслідок найбільших паводків Закарпатської області. Збитки становили у 1998 році – 850 млн грн, у 2001 році – 350 млн грн, у 2009 році – 171 млн грн.

За останні ж три роки кошти на фінансування Програми якщо й надходять, то символічні. Саме тому облрада неодноразово зверталася до Уряду, аби фінансування відновили. Однак для відновлення пошкоджених або зруйнованих дамб (усього 86 ділянок) Кабінет Міністрів України не виділив жодної гривні (потреба складає 165 млн 183 тис гривень). Не отримала область також і 25,5 млн гривень, які мало виділити Державне агентство водних ресурсів України, зокрема й на реконструкцію захисних споруд на р. Боржава для захисту с. Вільхівка (Іршавський район), яке найбільше постраждало від останнього паводка 2017 року.

Закарпаття завжди залишатиметься паводконебезпечним регіоном, і зволікання з кардинальним вирішенням проблеми забезпечення необхідного фінансового ресурсу для підтримання ефективного протипаводкового захисту, може призвести до непердбачуваних катастрофічних наслідків, економічних та людських втрат у регіоні, розміщеному в самому центрі Європи, а також вкрай негативно позначиться на міжнародному іміджі України.

«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, вкотре переконливо просимо зважити на серйозність проблеми, та з метою попередження ймовірних наслідків сезонних руйнівних паводків для населення області, прийняти державницьке рішення щодо відновлення фінансування Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса та невідкладного виділення коштів для будівництва захисних дамб річок у Закарпатській області», – наголошується у Зверненні, – повідомляє прес-служба Закарпатської облради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *