Закарпаття отримало 10,5 тисяч картриджів інсуліну від Червоного Хреста

Закарпаття отримало 10,5 тисяч картриджів інсуліну від Червоного Хреста

У п’ятницю, 14 грудня, в Обласній клінічній лікарні ім. Андрія Новака відбулася передача гуманітарної допомоги інсулінами, яку Закарпаттю надав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

– Після звернення обласного департаменту охорони здоров’я до Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста з проханням допомогти із забезпеченням інсуліном для хворих на цукровий діабет, наша Організація з відповідним проханням звернулася до Національного Товариства Червоного Хреста. Колеги оперативно відреагували, і нині ми передаємо області гуманітарну допомогу у вигляді інсулінів виробництва Ново Нордіск (Франція/Бельгія), – розповіла голова Закарпатської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іванна Сабов.

Сьогодні область отримала три види інсуліну: МІКСТАРД (інсулін короткої та середньої тривалості дії) у кількості 1500 картриджів, ПРОТАФАН 5000 (інсулін середньої тривалості дії) 5000 картриджів та АКТРАПІД (інсулін короткої тривалості дії) у кількості 4000 картриджів. Користуються цими видами інсуліну 800 закарпатських хворих, із яких 650 – саме картриджними формами. Вартість вказаних медикаментів становить близько 1,7 мільйона гривень.

Довідка

В області на обліку в ендокринологів перебуває 5 885 інсулінозалежних пацієнтів (5623 дорослих і 262 дітей), хворих на цукровий діабет. Всі вони внесені в єдиний реєстр інсулінозалежних хворих і отримують препарати інсуліну шляхом виписки електронних рецептів за системою повного або часткового відшкодування, відповідно до Переліку цих категорій хворих на діабет, зазначених у пунктах 1-9 Додатку до Постанови КМУ від 23 березня 2016 року № 239 «Деякі питання відшкодування вартості препаратів інсуліну».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *