Doc.ua запис до лікаря

Закарпатський свободівець пропонує скасувати президентську недоторканість

Сьогодні поспілкувався із виконуючим обов’язки голови Закарпатської обласної організації ВО «Свобода»,  кандидатом у депутати в 68 одномандатному виборчому окрузі , Ігорем Валерійовичем Ващенком. Про кандидата: член партії з 2009 року, народився,виріс і живе та займається бізнесом  в Ужгороді,головний меценат благодійного фестивалю «ЗаСіч» та Комітету з гуманітарного забезпечення війська, батько трьох дітей.

ващенко

 

 • Меценат майдану в Ужгороді та Києві, допомога АТО, благодійний фестиваль «ЗаСіч». Ви й далі будете в такому темпі працювати?
 • Роками займаюсь благодійністю. Бачу різницю між держслужбовцями на іномарках та простими людьми. Саме меценатство привело мене в політику. Адже чому підприємці роблять  те, що повинна робити держава. Багато чиновників сидять направляючи кошти з наших з вами кишень  до своїх.  Тоді як податки , що ми сплачуємо повинні витрачатись для українців. Першочергове завдання політики країни – це піклування про своїх громадян, але , на жаль, наразі все зовсім інакше. Проте, і надалі працюю із комітетом із гуманітарного забезпечення війська разом із іншими бізнесменами. До речі ВО «Свобода» тільки власними силами зібрала допомоги для сил АТОна більше, ніж 37 млн. грн.

 

  • Ви відомі Ужгороду більше як власник піцерій. Під час революції стали більш відомі як політик. Тепер в.о голови ОО Свобода. Зараз кандадат у депутати. Розкажіть з чим ідете на вибори? Яка мета?
  • Здійснити люстрацію. Усунути з усіх державних посад дідів та внуків «совка», йдеться не лише про комуністів, але і  про інших ласих до злодійства. Скасувати депутатську, суддівську та президентську недоторканність щодо кримінальних та економічних злочинів. Надати громадянам право відкликати депутатів, чиновників і суддів різних рівнів шляхом референдуму. Запровадити прогресивну шкалу оподаткування за принципом: “малий бізнес – малі податки, великий бізнес – великі податки”. Знизити ціни на товари першої необхідності коштом оподаткування розкоші. Загалом в нашої політичної сили стала стратегія, яку і буду всіляко розвивати та впроваджувати.

 

 • Яке ваше ставлення до боротьби на політичній арені саме в Ужгороді? Скажіть як боротись із скупкою голосів?

 

  • На даному етапі в 68 окрузі , рахую, чесної боротьби немає, нових адекватних політиків теж немає. Кожен старається або облити брудом свого опонента, або позиціонувати себе як  головний майданівець, або акцентувати на підтримку великого брата, або представники кланових сімей, або ж квінтесенція ужгородського політичного бруду, або ж обіцяють персонально голосувати в парламенті, для нас як найбільш дисциплінованої фракції в парламенті це смішно звучить, тепер за натискання кнопки власноруч ще премію введіть (сміється). Потрібен той, хто стабільно дотримується своєї програми, не перефарбований,  можливо прозвучить банально, але потрібен справжній українець.  Про скупку голосів можу сказати, що  цей факт є  індикатором громадянської гідності. Овочі не змінюють країну, адже проданий голос  призводить до «ефекту метелика», тобто, більш страшних наслідків, що не вимірюються в  декілька сот гривень.
  • Статус “майданівець”? Що він означає для вас?

 

 • Ніхто не може заперечити, що кістяком Майдану була Свобода. Проте, не відбираємо заслуг від студентів чи інших політсил. Все ж на площі народній барикади з’явились саме за нашої ініціативи та силами свободівців. Незважаючи на сильний прес СБУ та міліції, що часто погрожували нам, зокрема, мені та Олегу Куцину, разом зі своїми побратимами приклали всі зусилля для перемоги Революції Гідності. Потрібно рухатись далі , не зупинятись , адже Небесна Сотня (серед яких – 19 свободівців, – авт.) .
 • Ви йдете в парламент за підтримки ВО “Свобода”. Розкажіть про вашу команду.
 • Наша команда починається із керівника Олега Івановича Куцина, що зараз перебуває на Сході з волонтерсько-бойовою  чотою «Карпатська Січ». До речі, четвертий місяць там. З нашою командою працюємо вже не перший рік разом, тому проблем немає. Нові люди , що долучаються до нас, свідомі українці, з якими теж легко знаходимо спільну мову.
 • На останок питання особистого характеру, розкажіть про свою сім’ю?
 • Про свою родину можна розповідати багато. Маю трьох діток, наймолодшому ще й двох місяців немає, досить в неспокійний час народився Валерій. Назвали в честь мого батька. Одружився я у 2007 році.
 • До речі, здається, це було перше весілля в українському стилі на Закарпатті?
 • Саме так, адже закарпатці теж українці. В генах щось таке є , що завжди хочеться ще і ще більш українського духу влити в своє життя. Дружина Оксана із захопленням мене підтримала, тому вирішили зробити цей день саме таким – нашим.
 • Дякую за приємне спілкування.
 • Дякую і Вам.

 

 

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *