Закарпатський нардеп просить розширити список пільгових категорій медичних виробів

горватЗ проханням знизити податкову ставку на медичні вироби для діагностики in vitro з 20% до 7% звернувся до уряду народний депутат України, член фракції Політичної партії «Блок Петра Порошенка» Роберт Горват.

Медичні вироби для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики) широко застосовуються в державних та приватних лабораторіях України для діагностики різноманітних захворювань, зокрема інфекційних (ВІЛ, вірусні гепатити, сифіліс). За словами нардепа, падіння курсу національної валюти та зміни в оподаткуванні виробів медичного призначення створюють ситуацію, коли значно обмежується доступ громадян до медичних послуг, а якісна діагностика та лікування у деяких випадках стають неможливими.

«Зміна підходів в оподаткуванні медичних виробів для діагностики in vitro, нарахування ПДВ за ставкою 20% призводить до зростання цін на дану групу медичних виробів та не відповідає європейській практиці, де медичні вироби для діагностики in vitro оподатковуються за зниженою ставкою ПДВ», – аргументує нардеп.

І, хоча прийнятою постановою КМУ №410 від 3 вересня 2014 року визначено перелік медичних виробів, що оподатковуються за зниженою ставкою ПДВ 7%, вироби медичного призначення для діагностики in vitro не включені до даного переліку та підпадають під режим звичайного оподаткування ПДВ за ставкою 20%. Роберт Горват звернувся до прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка щодо можливості розширення згаданого переліку і включення до нього медичних виробів для діагностики in vitro. На думку народного депутата, такі дії підтвердять «соціальну спрямованість дій Уряду та сприятимуть імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині гармонізації законодавства України у сфері оподаткування виробів медичного призначення».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *