Закарпатський корупційний роман з Шніцером продовжується (ДОКУМЕНТ)

шніцер3Не міг я і подумати, що кримінальний корупційний роман так надовго затягнеться.

Пригадую написання Шніцером заяви на звільнення з посади. Мабуть він згадав, яким чином звільняв у 2010 році начальника управління Василя Скрипа: «Я розумію, що повинен піти з посади. Заяву напишу»,- казав Шніцер. «Пишіть тепер»,- настояли представники громадськості. Про що вели розмову Шніцер та голова ОДА Валерій Лунченко після підписання заяви, адже він залишився в кабінеті голови ОДА, не знаю і не можу знати. Та добре знаю натуру Шніцера: обіцяти все що завгодно, лиш би йому повірили, а згодом забути обіцяне. Чув я розмови, що наступного дня Валерій Валерійович підписав Шніцеру заяву на відпустку. Наскільки це правда теж не знаю і ні в кого не розпитую. Принаймні, не вірю і не вбачаю в цьому корупційних дій. Але впевнений, що Шніцер не виконав обіцянок, яких давав голові ОДА, як і не виконав обіцянок даних громадськості.
Достеменно знаю, що Щніцер їздив у Київ, впевнений, що не на Майдан, проти якого виступав ще за день до втечі Януковича. До кого їздив Шніцер я порозумів тоді, коли заступник міністра МОЗ України Лазоришинець В.В. у телефонній розмові сказав: «Боріться ви там, а я буду тут». Як боровся, і на чию користь Василь Васильович, ви, шановні читачі, знаєте. Майже 2 місяці твердив, що Подання Лунченка на звільнення з посади Шніцера в МОЗ немає. Яка вартість такої брехні мене не цікавить. Шніцер казав, що не пошкодує ніяких грошей, тільки б залишитися на посаді. Про це пізніше.
Наскільки знаю Лазоришинця, він не міг без відома міністра Мусія О.С. оприлюднити, та ще й з документальним підтвердженням таку неправду про Подання на звільнення Шніцера. Мені було дивно, що на уточнення Валерія Валері­йовича про згоду міністра на звільнення Шніцера, коли вже були порушені усі терміни, міністр здивовано запитав: «Хіба ви не отримали відповідь?» І після уточнення відповів: «Питання вирішено», правда не сказав як? Пригадую свою відповідь, коли мені в Українському домі, в Чикаго, запропонували поїсти, я відповів: «Дякую». «Дякую так, чи дякую – ні?»,- перепитали колеги. Не сказав міністр як питання вирішено: дав він згоду чи не дав? З того часу до міністра додзвонитися було неможливо ні голові ОДА, ні його заступнику, ні мені, представнику громадськості. Та і дійсно, якщо владний чиновник не звертає увагу на голову ОДА, то хіба він відповість пересічній людині? Правда, в останньому інтерв’ю, здається в телепрограмі «Від першої особи», чи може «Про головне», міністр Мусій покладає великі надії на громадські об’єднання, а разом з тим нехтує їхні Звернення.
відповідь шніцерЧерез деякий час, коли уже Лазоришинець повідомив заднім числом, що міністерство не дало згоду на звільнення Шніцера, коли у Верховній Раді повідомив, що міністр і його перший заступник тер­міново захворіли, я відчув, що у міністерстві немає злагоди і співпраці. Невдовзі, міністр почав бідкатися, що йому не дають позбутися корупціонерів Парламент та Уряд. Я йому співчував. Та згодом до мене дійшло: «А чому міністр не дав згоду на звільнення Шніцера. Йому не могли помішати ні Уряд, ні Парламент. Пригадав я одне із інтерв’ю Мусія О.С., в якому він скаржився, що нікого із начальників управління в областях не може звільнити без рішення місцевої влади, бо тільки вона має право звільняти і назначати на посаду. Але у випадку з Шніцером, влада Закарпаття є ініціатором звільнення. Питання «чому?» міністр не дав згоду зовсім не риторичне. На нього може відповісти кожен не тільки медичний пра­цівник, але і громадянин України. Відповідь на запитання, чому судді відпускають злочинців з тюрем, чому урядові, парламентські та фіскальні чиновники зраджують Україну, одна: ГРОШІ. Виявляється у нас не кадри, а гроші вирішують усе. Кадри наші є тільки переносниками та споживачами грошей. Там де не вирішують малі гроші, там вирішують великі. Шніцер за 4 роки накопив їх немало, адже він — неперевершений корупціонер нічим іншим, окрім наповнення своєї кишені не займався. Гроші дійсно не пахнуть, але до рук людей безсовісних липнуть.
Керівник міністерства МОЗ України, майданівець, анестезіолог-реаніматолог, керівник ГО при МОЗ, голова Всеукраїнського лікарського товариства Мусій О.С., який повинен вміти приймати блискавично рішення в критичних ситуаціях, розплакався на прес-конференції, бо йому не дають позбутися корупціонерів у міністерстві охорони здоров’я. Виникає запитання: «Чому міністр не дає згоду на звільнення самого «рейтингового» корупціонера-хабарника в закарпатській медицині? Адже і тепер міністр має право відмінити відповідь, написану його заступником Лазоришинцем на Подання Валерія Лунченка. Чому цього не робить? Або хай скаже, хто йому не дає цього зробити?».
Я уже писав у тижневику, що нам непотрібна ні безсила, імпотентна влада, ні сволочка, вони обидві антинародні. Безсилий керівник зобов’язаний, якщо це так, подати у відставку і вказати на причини такого поступку. Олег Степанович цього не зробив. Чому? Нащо, чи на кого надіявся? Та коли згустилися хмари над його міністерським кріслом, скликав прес-конференцію, з надією, що його, учасника Майдану, повинен хоч хтось захистити. Та задоволених роботою міністра, його заступника Лазоришинця і взагалі міністерства у нашій області немає, окрім Шніцера та його корумпованих поплічників.
Аналізуючи сьогоднішню ситуацію та поведінку Шніцера, хочеш чи не хочеш, а приходиш до висновку, що Шніцер удосконалює корупційні схеми. Він продовжує роздавати гроші представникам громадських організацій та Люстраційних комітетів. Запровадив бартерні схеми: я- тобі, ти – мені. Готовий позбутися декого і із тих, котрі сприяли його корупційним діям. Мені розповідають, що у Кардіодиспансері зареєстрували посаду заступника головного лікаря по експертизі. Цікаво мені, лікарю з 50-и річним стажем, що там можна експертизувати. Та, як згодом виявилося, Шніцер та Брич вирішили організувати Громадську раду при облздороввідділі, зрозуміло, не для контролю їх роботи, а для захисту їх корумпованих дій. Підібрали кандидатуру на голову «Ради» кардіолога Ірину Котлярову, для якої і приготовлено посаду в кардіодиспансері. Терміново створена «рада» у вівторок запросила на своє перше зібрання голову ОДА Валерія Лунченко. Про це зібрання знали тільки «обрані» члени, тобто ті, котрі відробляють свою заборгованість не перед людьми, а перед Шніцером. Читаю повідомлення прес-центру ОДА. Виступу Лунченка передував виступ пані Котлярової, яка сказала, що не бачить нікого окрім Шніцера на посаді начальника управління. Валерій Валерійович не стверджував, що Шніцер залишиться на своїй посаді, в чому так хоче переконати медичних керівників сам Шніцер. Заради владного крісла Шніцер готовий принести у жертву головного лікаря кардіодиспансеру і призначити на його місце експерта Котлярову. Ще недавно Шніцер та головний лікар кардіодиспансеру, Заслужений лікар України Роман Соскіна (звання отримано в 2013 р.) ходили майже в обнімку.
Чомусь у пресі немає фотографії цієї зустрічі. Чому? Невже ті, що були там присутні, з ганьби не зробили світлини на згадку про «доленосне» для Шніцера засідання ГО «Ради», якої до цього часу не створював жоден із начальників управління. Такий впевнений в собі, в Януковичеві та Партії регіонів Шніцер не нехтує не тільки підкуп грошима, але і павутинку, яка на його думку, може перетворитися у «рятувальний круг». Не маєте лиця панове корупціонери і думаєте, що Закарпатська ОДА та громадськість потерплять ваш плювок. Впевнений, що не тільки громадськість, але і місцева влада, якою ви нехтуєте, надіюся в останнє, зітруть не тільки вашу блювоту з своїх чистих лиць, але і зметуть вас з посадових місць. Свідченням цьому є Звернення ГО «Люстраційна комісія Закарпатської області» (ст. 1-2)
Голова ОДА Валерій Лунченко має пропозиції від громадських організацій достойних високопрофесійних кандидатур, на посаду начальника управління, незабруднених корупцією та хабарами, непричетних до злочинної бандитської попередньої влади, прізвища яких не знайдете в списках Люстраційних комітетів.
Переконаний, що Валерій Лунченко не зрадить Майдан, бо він і його рідня були його активними учасниками не заради посад, а заради достойного європейців життя і позбавлення українського народу від беззаконня та безправ’я, тобто, від вас нечестивці. Народовладдя набуває реальної сили, яка зможе зламати ваш корумпований супротив, бо інакше і бути не може. Ви на шляху загибелі і реанімації не підлягаєте.
Степан Біляк
Карпатська Україна
Далі буде

Дивним у цьому контексті є рішення громадського органу, що має контролювати корупцію у медицині.

Громадська рада висловила свою пропозицію щодо посади керівника обласного управління охорони здоров’я
У вівторок, 8 липня, відбулося засідання Громадської ради з питань охорони здоров’я при управлінні охорони здоров’я Закарпатської ОДА. На зустріч був запрошений голова обласної адміністрації Валерій Лунченко.
Члени Громадської ради, після тривалого обговорення, дійшли висновку: зважаючи на професійні якості, досвід роботи та відкритість, на сьогодні оптимальне рішення щодо керівника обласного управління охорони здоров’я є кандидатура Романа Шніцера. Проте питання залишається відкритим, Громадська рада продовжуватиме стежити за роботою керівника.
За підсумками засідання, Валерій Лунченко зазначив:
– Управління охорони здоров’я має очолювати фахівець своєї справи. Громадська рада таким фахівцем сьогодні бачить Романа Шніцера. Більше того, Міністерство охорони здоров’я не задовольнило заяву про звільнення Романа Івановича . Розумію, що таке рішення буде сприйняте неоднозначно. Тому готовий до нових пропозицій від громадськості. До керівника управління буде прикута особлива увага.
Прес – центр ОДА

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *