Закарпатський державний архів відзначив 70-річний ювілей

архівСьогодні, 5 листопада, за участі керівництва області відбулись урочистості з нагоди 70-річчя створення Державного архіву краю.

У заході взяв участь посадовець Укрдержархіву Олександр Денисенко, а також гості з-за кордону: представники інституцій, що співпрацюють з обласним архівом. Серед них: заступник генерального директора Будапештського столичного архіву Віктор Гарасті, директор Саболч-Сатмар-Березького комітатського архіву Національного архіву Угорщини Єва Мечеї, директор Повітового музею Сату Маре Румунії Данієла Балу.

Вітаючи присутніх, в. о. голови Закарпатської ОДА Олександр Петік наголосив на почесній місії, яку виконують працівники архіву: «Архів Закарпаття об’єднує історії і українського, і словацького, і чеського, і угорського, і австрійського народів і багатьох інших. У вас дуже відповідальна місія, не тільки берегти пам’ять, а й дарувати її прийдешнім поколінням».

У свою чергу, директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк, побажав своїм колегам міцного здоров’я, творчого натхнення, родинного благополуччя, морального та матеріального задоволення від архівної праці.

Найкращих працівників архівної справи під час урочистостей нагородили почесними грамотами та подяками.

Довідка:

Сьогодні Державний архів Закарпатської області – це скарбниця унікальних документів з історії краю, Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії, Польщі, Австрії, Німеччини, Сербії, Росії та інших європейських країн. Зібрані в архіві документи висвітлюють історію Закарпаття часів його входження до складу Угорщини, Австрії, Австро-Угорщини (XIV ст. – 1919 р.), Чехословаччини (1919 – 1938), окупацію краю Угорщиною (1939 – 1944), партизанський рух. Документи радянського періоду висвітлюють утворення та возз`єднання Закарпатської України з УРСР, радянське будівництво в Закарпатті.

За роки незалежності Української держави розсекречені всі архівні документи з грифом «Цілком таємно» і «Таємно», що були на спеціальному зберіганні і передані на загальне зберігання архіву.

Упродовж 70-літньої діяльності архівісти підготували численні публікації у пресі, наукових виданнях та видали десятки збірників документів. Серед фундаментальних науково-документальних видань, які в останні роки були підготовлені у співпраці з обласним архівом, найбільш помітними стали книги обласних редколегій „Реабілітовані історією” та Пошуково-видавничого агентства „Книги Пам’яті України”, – пише прес-служба Закарпатської ОДА .

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *