Закарпатський обласний театр драми та комедії покаже прем’єру вистави про легендарного опришка Пинтю

Закарпатський обласний театр драми та комедії покаже прем’єру вистави про легендарного опришка Пинтю

У неділю, 9 лютого, Закарпатський обласний театр драми комедії (м. Хуст) покаже прем’єру вистави «Легенда про Пинтю» за п’єсою ужгородського драматурга Олександра Гавроша.

Раніше він видав дві дитячі книжки «Пригоди тричі славного розбійника Пинті» та «Розбійник Пинтя у Заклятому місті». За мотивами останньої ужгородець написав дитячу п’єсу, яку в 2012 році Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» поставив відомий білоруський режисер Олег Жюгжда. Вистава «Тричі славний розбійник Пинтя» отримала всеукраїнську премію УНІМА.

І ось нова постановка про легендарного опришка – на цей раз мюзиклу для родинного перегляду «Легенда про Пинтю», яку здійснив головний режисер хустського театру В’ячеславДавидюк.

Автор п’єси Олександр Гаврош пояснює свою ідею так: «Опришок Пинтя є одним із найвідоміших героїв закарпатського фольклору. Особливо у колишньому Марамороші, де досі побутує чимало місцевих назв, пов’язаних з цим персонажем. Нещодавно дізнався, що насправді діяло з десяток отаманів під таким ім’ям, найвідомішим з яких був капітан Григір Пинтя (1770-1803), прозваний Хоробрим. Себто, за століття ця особиста назва стала вже загальною, легендарною.

П’єсу «Про славного отамана, Пинтю-капітана» я написав на замовлення головного режисера Львівського національного театру опери і балету Галини Воловецької, однак поки що не склалося з музикою. Тому мюзикл «Легенда про Пинтю», поставлений Закарпатським обласним театром драми і комедії, стане першопрочитанням цієї опришківської драми. Хустяни, виходячи з власних творчих можливостей, використали у виставі народні мелодії, що, без сумніву, надасть їй місцевого колориту. Вірші до пісень написала молода хустська поетеса Олеся Чепелюк, яка працює в театрі. Постановка такої драми має не тільки театральний вимір, але й культурне значення для всього Закарпаття. Адже легендарний Пинтя вперше оживе на великій сцені».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *