Закарпатський нардеп зареєстрував законопроекти про відповідальність за виконання гімнів інших держав під час сесій місцевих рад

Закарпатський нардеп зареєстрував законопроекти про відповідальність за виконання гімнів інших держав під час сесій місцевих рад

Депутат президентської партії Анатолій Костюх вирішив впорядкувати правила використання гімну інших держав органами місцевого самоврядування. Він зареєстрував у парламенті відповідний законопроект .

Згідно з текстом документа, депутат пропонує внести зміни до 46 статті чинного закону “Про місцеве самоврядування в Україні” і зобов’язати місцеву владу починати і завершувати кожне пленарне засідання сесії сільської, селищної, міської, районної в місті, районної та обласної ради виконанням державного гімну України.

Також депутат пропонує заборонити виконання під час сесій гімнів інших держав (за винятком випадків, коли в таких засіданнях беруть участь офіційні іноземні делегації, групи або посадові особи).

Як уточнюється у пояснювальній записці до законопроекту, закріплення регулювання правил використання державного гімну України та гімнів іноземних держав під час проведення офіційних заходів органів місцевого самоврядування необхідно “у зв’язку з суспільним резонансом, викликаним виконанням іноземного гімну новообраними депутатами Сюртівської об’єднаної територіальної громади Закарпатської області під час складання ними присяги”.

Крім цього, депутат попутно вніс законопроект, який передбачає адміністративну відповідальність за недотримання вищезазначеного Закону.

А саме:

  • за порушення членами представницьких органів місцевого самоврядування, виконавчих органів рад, а також посадовими особами місцевого самоврядування Порядку використання Державного Гімну України та гімнів іноземних держав – штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 гривень);
  • ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж правопорушення – штраф від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100-6800 гривень).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.