Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує на “весняну” виставку

Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує на “весняну” виставку

3 березня 2020 року в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилась виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Заквітчані».

Виставка є черговим заходом Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культуру в рамках мистецького проекту «Несподівані зустрічі».

Свій творчий доробок презентували 20 митців. 109 різножанрових робіт показують широку палітру творчих захоплень авторів. Левову частку експозиції складають живописні роботи, основним мотивом яких є зображення різноманітних квіткових композицій. Кожен автор має свою манеру писання, свій підхід до композиції, колориту, але всіх їх об’єднує тема весни, квітів.

Напередодні Міжнародного жіночого дня дана експозиція стане чудовим подарунком для гостей міста та відвідувачів нашого музею.

Поряд із живописом на виставці представлені й інші жанри декоративно-прикладного мистецтва. Окремої уваги варті роботи Олесі Рибалко, виконані в техніках кіносайгу та валяння і малювання по вовні. Як завжди оригінальністю виділяються керамічні вироби Андреї Прислупської та Ольги Гал. Обидві майстрині працюють у царині ліплення (моделювання) глини, мають свій стиль у підборі кольорів. Вдалим доповненням до виставки є різьблені роботи: скульптури Петра Ходанича та барельєфи Костянтина Ковгана. Представлені на виставці й витинанки Марії Ялової та декоративний розпис по склу Марії Купарь.

Із особливостями даного виставкового проекту та творчим доробком його учасників всіх присутніх ознайомили Василь Коцан, директор ужгородського скансену, а також Ганна Дрогальчук, директор організаційно-методичного центру культури. Про роль народного майстра у розвитку та популяризації сучасного мистецтва у всіх його проявах говорили учасники виставки – Вероніка Бороннікова, Петро Ходанич, Сергій Глущук. Мистецтвознавчий аналіз представленої експозиції подав Михайло Белень.

Атмосфери святу надав виступ Народного аматорського ансамблю народної пісні «Розмарія», що діє при Закарпатському обласному організаційно-методичному центрі культури.

Всі бажаючі ознайомитись з творчістю митців краю можуть це зробити впродовж двох тижнів в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *