Закарпатських циган вчили легалізовуватися

26 березня 2013, юристи «Мукачівського правозахисного центру» провели семінар на тему «Соціальна інтеграція ромів: Як відновити документи через суд». Семінар проходив у ромському таборі в офісі «Мукачівського правозахисного центру» (за адресою: м.Мукачево, вул. Поштова, 18).

Головною метою семінару було навчити ромів самостійно вирішувати конфліктні ситуації з якими вони стикаються при спробі відновити ідентифікаційні документи. Ромів прийшло багато, набагато більше ніж минулого разу. Помітна тенденція, що роми вже не просто скаржаться, а задають питання, як вони можуть самостійно вирішити ту чи іншу проблему в своєму житті.
Якщо раніше жалібні питання звучали так: «Що ми можемо зробити? Ми ж роми!» То зараз питання задається впевненою інтонацією: Що потрібно для того, щоб моя дитина отримав свідоцтво про народження, щоб я міг піти і стати на облік в центр зайнятості, щоб я міг платити за своє житло, рівно стільки, скільки я повинен?

На семінарі піднімалася найболючіша тема – рахунки за електроенергію. Якщо по осені людям приходили квитанції на 400-600 гривень, то взимку приходять уже на півтори тисячі і більше.
Ми вже писали раніше, що в таборі електролічильники перебувають на стовпах на висоті 7 метрів. Ніхто не може самостійно туди залізти і зняти показання. У багатьох в будинку стоїть лише один обігрівач і одна електроплита, а рахунок приходить такий, ніби в будинку працює електростанція. А якщо люди не платять, їм одразу ж відключають електрику і виписують штраф на 3000 гривень.

За підсумком семінару юристами Центру прийнято рішення підготувати колективне звернення у відповідні інстанції з проханням надіслати контролерів і перевірити ще раз всі показання лічильників. Тому що від їхньої сваволі страждають не тільки роми, але й мешканці нашого міста. Кільком людям працівники Мукачівського правозахисного центру змогли допомогти у видачі абонентських книжок, щоб вони могли самостійно записувати всі свідчення своїх лічильників.

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *