Закарпатських депутатів масово позбавляють мандатів

депутатПо 12 депутатам місцевих рад внесено подання на припинення повноважень, з яких 4 задоволено, інші перебувають на розгляді.

Правоохоронні органи Закарпатської області активно протидіють проявам корупції. Зокрема,  з початку року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 60 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з яких 11 – органами прокуратури , 16  – ВБКОЗ УСБУ в, 33  – УБОЗ УМВС в області.

Із загальної кількості складених протоколів: за одержання неправомірної вигоди – 10, надання неправомірної вигоди – 1, порушення обмеження щодо сумісництва -11, неподання декларації – 28, конфлікт інтересів – 8, невжиття заходів протидії корупції – 2.
Судами розглянуто за вказаний період 43 протоколи, за результатами розгляду яких: 34 правопорушника притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді штрафів; 9 закрито (3 – у зв’язку із спливом строків давності накладення стягнення, 1 – за малозначністю вчиненого діння, 4 – у зв’язку з відсутністю складу адмінправопорушень).
На розгляді в судах знаходяться ще 18 протоколів, з них у судах першої інстанції – 11, апеляційної – 7.
Серед осіб, яких притягнуто до  відповідальності за вчинення корупційних правопорушень 15 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 4 – посадовці  місцевого самоврядування, 4 – службові особи охорони довкілля, 2 – працівники контролюючих органів, 1 – працівник міліції. З них 22 – у сфері місцевого самоврядування, по 2 у бюджетній сфері та сфері освіти, по 1  у сфері земельних відносин та паливно-енергетичному комплексі.
            Водночас, із 34 правопорушників із займаних посад вже звільнено 14 осіб, з яких: 5 – у зв’язку із притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення; 9 – за власним бажанням до складання протоколу або набрання чинності постанови суду про притягнення до відповідальності, по 12 депутатам внесено подання на припинення повноважень, з яких 4 задоволено, інші перебувають на розгляді.
           
Інформує прес-служба прокуратури Закарпатської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.