Закарпатському центру матері та дитини виповнилося 5 років

 У вівторок, 9 липня, заступник керівника краю Михайло Попович відвідав Обласний центр матері та дитини, що розташований у Перечині. Також з візитом до мешканців центру навідалися директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк, заступник голови Перечинської РДА Ольга Кравчук та міський голова Перечина Мирослава Гуранич.

 

центр2

 

Обласний соціальний центр матері та дитини є закладом тимчасового проживання для жінок на 7-9 місяці вагітності та матерів з дітьми віком до півтора року, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Цьогоріч Центр святкує уже 5-ту річницю з дня створення. Тут молодих мам забезпечують необхідними речами: постільною білизною, рушниками, гігієнічними засобами, продуктами. За здоров’ям жінок та їх дітей слідкує медпрацівник. Під час тренінгів, семінарів з ними працює психолог.

 

центр

 

– Дівчата до нас потрапляють у результаті різних життєвих ситуацій. Є такі, що не змогли влаштуватися у житті після інтернатних закладів, інколи дитина є небажаною для родини жінки, відтак, вона просто залишається на вулиці. Тож нам доводиться працювати як з дівчатами, так і з їх сімями. Головне наше завдання, щоб жінки після перебування тут звикли до дітей, навчилися за ними доглядати і не віддавали їх до дитячих будинків. Загалом, з усіх наших вихованок тільки близько 2-х % відмовляються від малечі. Здебільшого жінки влаштовуються на роботу, одружуються, – розповіла директор закладу Леся Зінченко.

 

 

Наразі у Центрі живе пятеро жінок і семеро дітей. 28-річна Світлана розповіла про життя у центрі та поділилася планами на майбутнє:

 

 

– Тут нас забезпечують усім необхідним, вчать як правильно доглядати за дитиною. Зараз моїй дитині – півроку, коли доведеться залишати центр, сподіваюся, матиму вже роботу. Відтак можна буде і дитину влаштувати до дитячого садочка.

 

 

Не з порожніми руками до молодих мам цього дня прийшли і гості. Зокрема, заступник очільника краю Михайло Попович подарував Центру нову пральну машинку. Вітаючи молодих мам він запевнив, від обласної влади подібні заклади матимуть і надалі всю необхідну підтримку:

 

 

– Обласні депутати виділили 800 тисяч на соціальне житло для соціально незахищених громадян. Тож до кінця року, маю надію, що вже у кількох районах області буде виділене таке помешкання. Це буде вагомою підтримкою для сімей, молодих мам, які після життя тут матимуть куди податися і не віддаватимуть дітей до дитбудинків. Адже саме сімейні форми виховання – це пріоритет у роботі з дітьми, який ставить перед нами Президент України Віктор Янукович.

 

 

Наразі йде мова про можливість створення ще одного подібного центру на території області.

 

 

– Зважаючи на те, що у кількох районах Закарпаття проживає значна кількість угорськомовного населення розглядається можливість створення такого центру у Берегівському районі, – відзначила директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *