Закарпатські угорці висунули Україні ультиматум

паспорт угорськийЗахоплення Росією Криму спровокувало в Україні активізацію діяльності інших національних меншин. Угорці Закарпаття також висунули до України свої вимоги.

В.о. Президента України,

Голові Верховної Ради України

О. Турчинову

Прем’єр-міністру України

А. Яценюку

Голові Закарпатської ОДА

В. Лунченку

Голові Закарпатської обласної ради,

І. Балозі

Ми, громадські об’єднання та релігійні громади, засновані угорцями, що проживають на Закарпатті, з тривогою спостерігаємо за подіями в державі.

Протягом останнього часу в Україні, в тому числі і на Закарпатті, дедалі більше спостерігається поява озброєних радикальних елементів, що в нас і в наших дітей викликає страх та зменшує відчуття безпеки. На жаль, дедалі частіше ці особи навмисно розпалюють міжнаціональні конфлікти, в тому числі через викривлення історичних фактів нашого багатонаціонального краю, що активно пропагують деякі українські ЗМІ.

Ми підтримуємо мирне вирішення спричиненого конфлікту, та віримо в те, що нове керівництво держави, базуючись на європейських цінностях та демократичній свободі, шануватиме особисті та колективні права національних меншин. Сподіваємося, що вже набуті нами права, закріплені в законодавстві України, не будуть звужуватися.

Очікуємо, щоб закарпатських угорців визнали державотворчою та корінною нацією, відповідно до цього має бути надана національно-культурна автономія та ширші права для місцевих самоврядувань. В Україні мають бути прийняті відповідні закони, і відповідно у державному бюджеті передбачити спеціальні розділи для розвитку національних меншин.

Ми, закарпатські угорці, хочемо і надалі тут жити, в правовій державі, як угорці та законослухняні громадяни України.

Саме тому, просимо від держави, щоб забезпечив нам:

· рівноправність на всіх рівнях життя;

· правові та фінансові умови для використання, збереження та розвиток рідної мови та культури;

· можливість навчання на рідній мові від дошкільних до вищих навчальних закладів;

· можливість вивчення державної мови на рівні, яке дозволяє реалізувати себе в суспільстві (організація вивчення української мови має бути не на політичному рівні, а на фаховому, відповідно до розроблених методологій; має бути визнано, як у кожної людини є своя рідна мова, так для нас українська мова – друга мова, і відповідно до цього має бути розроблено зміст та вимоги навчальної системи, і на основі цього мають бути сформульовані вимоги щодо знань державної мови);

· визнати інститут подвійного громадянства та розробити відповідні законодавчі зміни, що сприятиме європейській інтеграції України;

· фінансову допомогу для культурних та навчальних закладів створених угорськими громадськими об’єднаннями та релігійними громадами Закарпатської області.

Віримо й стверджуємо, що мирне проживання один біля одного народів та національностей є Божою волею, і для політичних керівників, як для кожної людини, найважливішим завданням є пошук виконання цієї Божої волі. Ми, угорці-християни, є корінним населенням Закарпаття, проживаємо тут вже понад 1100 років в мирі разом з іншими національностями, і хочемо й надалі тут проживати в мирі та злагоді.

Молимося, і просимо всіх, щоб молився і робив все для того, щоб в Україні був якнайскоріше мир, і, щоб злі сили не могли розпалювати вогонь ворожнечі між національностями, які тут проживають.

м. Берегово, 28.03.2014 р.

Асоціація випускників Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, БФ «В наших руках майбутнє», БФ „Геніус”, БФ «Доркас Ейд Інтернешел Закарпаття», БФ Закарпатський центр розвитку та консультацій «Едванс», БФ «Лілія скаутів за християнський молодь», БФ «Карітас Святого Мартіна», БФ «Комяті Бенедек», БФ «Нювлезен Карпати», БФ «Про Агрікультура Карпатика», БФ «Шамуел», БФ «Шанс для життя», Гечанська спілка збереження народних традицій і розвитку села, ГО «Закарпатського католицького об’єднання ім. Св. Мартина», ГО «Берегівська районна мальтійська службу допомоги», ГО «Спілка Ракоці», ГО «Спілка Біокультура», ГО «Спілка закарпатських угорських багатодітних сімей», ГО Сприяння розвитку сільського зеленого та агротуризму «Долинами та горами Закарпаття», ГО «Суспільних досліджень Спектатор», ГО Закарпатських угорських аспірантів «Моментум Докторантус», ГО «Про культура Субкарпатіка», ГО «Центр українсько-угорського регіонального розвитку», ГО «Протестантська наукова спілка угорців Закарпаття», Закарпатська організація греко-католицької молоді, Закарпатська обласна благодійна організація «Центр підтримки угорської культури Закарпаття», Закарпатське обласне католицьке об’єднання «Гало», Закарпатська реформатська церква, Закарпатська угорська асоціація скаутів, Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство, Інститут імені Тіводора Легоцькі при ЗУІ ім. Ференца Ракоці ІІ, Культурно-інформаційний центр «Пульс», Молодіжна громадська організація «Гордіус», Молодіжна громадська організація реформатської церкви «Кріс», Берегівський деканат Мукачівської греко-католицької єпархії, Берегівський деканатський округ Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви, Спілка студентського самоврядування Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II, Спілка угорських підприємців Закарпаття, Товариство угорської інтелігенції Закарпаття

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

6 відповідей до “Закарпатські угорці висунули Україні ультиматум”

 1. що ви вимагаете!!! ви ж маете то що й всі!! ніхто вас неущемляе.!!!!Угорські-інститут.школи.садики.-про який утиск ви говорите???Неподобаеться Украіна-паспорти маете Угорські-шуруйте в Угорщину.А тут воду не каламутьте!!!!

 2. В ніч з 13 на 14 березня угорська армія фашитського режиму Горті розпочала агресію проти Карпатської України. Власне тоді для України і українців почалася ІІ Світова Війна. Угорці розтрілювали полонених військових – а це війскові злочини, які не мають терміну давнини!

 3. Здається мені, що з вимогами нацменшин, єдиними в країні, кого потрібно буде захищати від переслідувань, залишаться українці(((
  Я розумію, хочете вивчати рідну мову – вивчайте, хочете організовувати культурні центри для своїх дітей – будь ласка. Але ж шановні, 95 % всіх додаткових занять для дітей в нашій країна на даний момент є платними, про яку матеріальну допомогу ви прохаєте? В моєму розумінні ця фраза значить, що я, українка, повинна платити за всі додаткові заняття для дітей, а з податків, які сплатила я в тому числі, будуть відчислятись кошти на розвиток національних меншин?
  Ще одне: назвіть мені хоча б один вищий навчальний заклад в світі, де б навчання велось не на державній мові?
  Ніхто не проти вивчення вашими дітьми угорської, чи іншої рідної мови, ми тільки за збереження культурних традицій, адже через традиції передається духовність та моральність суспільства. Але першою мовою повинна бути державна, українська. Всі інші вимоги ведуть до розриву суспільства, прірви в взаєморозумінні між національностями.
  Якщо ви живете в Україні, то першою мовою повинна бути українська.

 4. Ну щож, після всього вищезазначеного, хочеться додати лише декілька слів. Знов наші співвідчизники поводять себе не зовсім адекватно, не треба нікого ображати! Коллеги, спершу раджу Вам, шановні співвідчизники визначитись, в якому напрямку ви збераєтесь рухатись. Євроінтеграція, Євромайдан, Євро в кишенях і гаманцях наших… Щож, в такому випадку думаю, потрібно шукати союзників серед тих, хто вже у “Євро”. І тут вже не доречні війська Горті, або Карпатські січовики… Не варто копатися в минутому, ой не варто… Доречі, вивчення культури інших країн та націй і нашим дітям не помішає. Угорщина може бути тим союзником. Але поки ми не змінимо свій світогляд, своє відношення до сусіда, до людини в першу чергу, нічоно не зміниться. Легко говорити, коли ти Брат, не один і Вас багато, але постав себе в ситуацію іншого, хочаб на хвилину, приємно би було, гадаю, що недуже…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *