Закарпатські свободівці звинувачують суддю Домніцького у заангажованості

Домніцький11 жовтня 2013 року в Ужгородському міськрайонному суді відбулося чергове слухання справи проти активіста міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Сергія Білея, якого звинувачують у злісній непокорі міліції 5 жовтня 2013 року в Ужгороді на площі Народній. Суд постановив визнати Сергія Білея винним згідно зі ст. 185 Адміністративного кодексу України і присудив стягнення у розмірі 138 грн.

На користь свободівця свідчили два свідки, які були очевидцями тих подій і стверджували, що бачили, як Сергій підійшов до міліціянтів, представився та пред’явив посвідчення журналіста, але слухати його не стали. Головуючий суддя В’ячеслав Домніцький не взяв свідчень до уваги, які є очевидними.

«Його грубо штовхали, незважаючи на посвідчення, після чого заламали руки і заштовхали до машини», – зазначила свідок подій Василина Наконечна.

Однак, суддя не взяв до уваги ані зауважень адвоката про грубі порушення правил та порядку складання протоколу, ані слів свідків. Фактично, можна сміливо говорити про повне фальшування справи, адже рапорти чотирьох міліціянтів, у яких вони заявляють, що активісти намагались їх вдарити, виривались, та погрожували, написані ідентично, наче під диктовку, крім того ні одна відеозйомка з місця подій цього не засвідчує. Свідки у рапорти вписані заднім числом, адже на момент складання правопорушення вони присутніми не були, а почали фігурувати вже у справі. Крім того, працівники міліції вели оперативну зйомку з місця подій, яка до справи, чомусь, додана не була. То чи змарнували б вони можливість використати відеодоказ своєї правоти, чи радше на відео чітко видно їхні незаконні дії?

«Суддя розглянув справу зовсім не по суті, адже протокол складали згідно зі ст.185, а суддя «топтався» навколо мого перебування на будмайданчику», – зазначив свободівець Сергій Білей. Йому присудили штраф у розмірі 138 гривень, фактично — визнали винним. Закарпатська обласна рганізація ВО “Свобода” категорично не згідна з таким одностороннім рішенням і буде його оскаржувати.

Варто зазначити, що після численних клопотань суддя В’ячеслав Домніцький так і не надав для копіювання матеріяли справи з метою ознайомлення ані Сергію Білею, ані Томашу Лелекачу, судове засідання у справі якого відбудеться 15 жовтня 2013 року о 13:30.

Ткож 10 жовтня 2013 року відбулося слухання справи ще одного свободівця Томаша Томаш, в якій також судове засідання перенесено на 15 жовтня 2013 року, о 11.00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.