Закарпатські орієнтувальники успішно виступили на змаганнях у Львові (ФОТО)

Закарпатські орієнтувальники успішно виступили на змаганнях у Львові (ФОТО)

У місті Лева пройшов відкритий чемпіонат Львівщини зі спортивного орієнтування. На перший офіційний старт змагального сезону з’їхалися практично всі найсильніші прихильники перегонів з компасом і картою з області, велика команда Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного – чемпіони Збройних Сил України серед військово-навчальних закладів та спортсмени-радіоорієнтувальники з закарпатського Мукачева.

У суботу в лісі на Клепарівських схилах учасники розіграли нагороди на середніх дистанціях, а у неділю у Стрийському парку – боролися на спринтерських трасах. Переможцями ставали ті, хто зумів швидше за інших вибрати і подолати оптимальний маршрут між контрольними пунктами. Все просто здавалося б, але не для всіх. Втратити час, помилившись, можна легко, а ось надолужити згаяне, практично ніколи не виходить. Вдало виступили на цих змаганнях вихованці секції спортивної радіопеленгації з Мукачева. Першого дня на Кам’янці, у змаганнях серед дівчат не старших 14 років, на двокілометровій трасі до призової трійки увійшли лише мукачівки: перше та друге місця вибороли гімназистки Катерина та Ніна Цепурдеї, третє – Валерія Смочко із ЗОШ №2. У спринті в Стрийському парку чемпіонкою стала вже Валерія, Ніна знов фінішувала другою, а бронзову нагороду виборола львів’янка Діана Шварик з ТЦК «Княжий». 12-річна чемпіонка України Катерина Цепурдей цього дня стартувала у категорії 16-річних, де фінішувала з п’ятим результатом.

Серед дівчат не старших 12 років на спринтерській дистанції перемогла мукачівка Яна Брунцвик (днем раніше вона фінішувала другою), друге та третє місця дісталися львів’янкам Анастасії Степаненко з ДЮСШ №9 і Лілії Пізяк з ДЮСШ №6, п’ятий результат у Людмили Калчевої з мукачівської ЗОШ №10.

І серед хлопчиків у спринті мукачівці виявилися найспритнішими. Серед 12-річних чемпіоном став Ярослав Попов (на середній дистанції він виборов срібну нагороду), який випередив найближчого з суперників – Вадима Герасименка з СК НАСВ більш ніж на хвилину. Третім фінішував Володимир Обаряник з ДЮСШ №9.

Олександр Ткачук з мукачівської ЗОШ №1 переміг  у спринті серед 14-річних. Друге і третє місця на цій дистанції вибороли Олег Солтисік з ТКЦ «Княжий» та Назар Бабич з ДЮСШ №6.

Десятикласник мукачівської ЗОШ №11 Олексій Міхеєв став бронзовим призером серед вісімнадцятирічних, а п’ятнадцятирічний Олексій Шорін, що навчається у ЗОШ №10, фінішував з п’ятим результатом серед своїх однолітків.

У головній – елітній – категорії, де змагалися майстри та кандидати у майстри спорту, наші сподівання були пов’язані з виступом екс-вихованця мукачівського КСО «Товариш», а нині львів’янином Сергієм Бабичем. Як і личить майстрові, він без помилок пройшов свій шлях і виграв обидва старти. Двічі срібним призером став Ярослав Пажух, а бронзу отримали Роман Чепіль (на середній дистанції) та Нестор Грицай (у спринті).

У змаганнях серед жінок, як і очікувалось, впевнено перемогла відома майстриня зі спортивного орієнтування, а «за сумісництвом» й вправна легкоатлетка Олена Федорова з Києва. На чотирикілометровій трасі по горбах Розточчя вона випередила львів’янок Ольгу Стисло і Тетяну Давиденко на сім хвилин. На  трикілометровій дистанції у Стрийському парку Давиденко відстала від чемпіонки на 28 секунд, а Стисло – майже на 3 хвилини. Це й не дивно, адже Федорова, яка вже за два тижні представлятиме Україну на міжнародному Паризькому марафоні, зараз знаходиться у відмінній формі.

У змаганнях серед ветеранів спорту на обох дистанціях переміг засновник мукачівського КСО «Товариш» Олександр Цепурдей. Друге місце у Зиновія Урсула, третє – у Миколи Кулинича.

Ніна Расчупкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.