Закарпатські нардепи хочуть спрощення власників автівок на іноземних номерах

Закарпатські нардепи хочуть спрощення власників автівок на іноземних номерах

номериУ Верховній Раді офіційно зареєстровано законопроект 4341 про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту. Співавторами є кілька народних депутатів, серед яких двоє – представники Закарпаття: Іван Бушко та Валерій Пацкан.
Для мешканців прикордонних населених пунктів цей законопроект, у разі прийняття, може значно полегшити життя, оскільки збільшує можливий час перебування на теренах України автомобіля на іноземних номерах. Так, автори законопроекту пропонують встановити строки транзитних перевезень, які для автомобільного транспорту становитимуть 30 діб не залежно від переміщення в зоні діяльності конкретної митниці, аби уникнути численних незручностей та усунути наявну в законодавстві на сьогоднішній день колізію.
Ті мешканці Закарпаття, які володіють автомобілем на іноземних номерах, змушені перетинати на ньому кордон кожні 5-10 днів, а це, у свою чергу, породжує:
перевантаженість митних постів та черги на митних пунктах пропуску;
погіршує екологічну ситуацію у зв’язку із великою кількістю автомобілів на одній невеликій території;
сприяє хабарництву та корупції у митних органах, підрозділах ДАЇ та інших підрозділах МВС;
створює суттєві перешкоди для розвитку бізнесу в Україні, оскільки громадяни України, котрі працюють на іноземні компанії чи займаються підприємницькою діяльністю, змушені раз на 5 днів перетинати державний кордон;
створює незручності для значної частини населення і відриває його від виконання своїх трудових обов’язків.
Згаданий законопроект покликаний усунути дискримінаційний режим транзитних перевезень для автомобільного транспорту та запровадити розумні строки таких перевезень та перебування автотранспорту на території України, переконані його автори.
Народний депутат України Іван Бушко зазначає:
– Для закарпатців, жителів прикордонних сіл, не дивина їздити кожні 5 днів через кордон. Але дуже часто це несе за собою для них чимало незручностей, у тому числі і фінансових. Не пройти контроль означає заробити штраф: за 1 прострочений день – 170 гривень, а від 2 до 10 днів – вже 3400 грн.
Подібний законопроект вже давно очікують автовласники транспортних засобів з-за кордону, і вже неодноразово вони зверталися до мене з проханнями підготувати законопроект, який би дозволив збільшити час перебування таких авто в межах України. Сподіваюся, колеги народні депутати підтримають законопроект.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Закарпатські нардепи хочуть спрощення власників автівок на іноземних номерах”

  1. Шановні ! Не треба видумувати велосипеда, тим більше з кривими колесами. Право власності (володіти, користуватися, розпоряджатися) у всьому світі є непорушним, тому потрібно просто ввести тимчасову (незабюрократизовану) реєстрацію ввезеного більше ніж на 30 днів транспортного засобу, взяти за це адекватну плату і нехай собі володіють, користуються (розпорядився вже власник, який надав право користуватися). Все. А користі буде багато більше УСІМ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *