Doc.ua запис до лікаря

Закарпатські експерти очікують підкуп виборців і фальсифікацію результатів парламентських виборів

http://photo.unian.netПро це повідомив на своїй сторінці у мережі Фейсбук професор УжНУ, доктор історичних наук Роман Офіцинський.

Чимало знайомих зацікавилися моєю точкою зору щодо зміни голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Здається, що ротацією прізвищ чинний президент України хоче відволікти увагу від свого небажання проводити системні зміни у державі.

Ну, чим ліпші новопризначені “губернатори” від попередників?
Валерій Лунченко увійшов в історію Закарпаття наймолодшим “губернатором” ‒ головою обласної державної адміністрації. 31-літнім він півроку, з 2 березня до 15 вересня, очолював область. Досі наймолодшим керівником краю вважали Григорія Жатковича, який у віці 32 роки став головою директорії Підкарпатської Русі (серпень 1919 року), а у травні 1920 ‒ березні 1921 років працював губернатором. Жаткович подав у відставку, бо, зокрема, центральна чехословацька влада з хитких причин вирішила не проводити того року в краї парламентські вибори.

Лунченка звільнив український президент теж із “парламентських мотивів”. Петрові Порошенку потрібен для його виборчого блоку високий результат будь-якою ціною, щоб одноосібно сформувати уряд. Тому він зосереджує в неперебірливий спосіб адміністративний ресурс. Лунченко не належить до “президентської гвардії”, записаної до “Блоку Петра Порошенка”. Він балотується у Верховну Раду за списком “Народного фронту” премʼєра Арсенія Яценюка. Це інше покоління, інший стиль, аніж у Порошенка. Для Валерія Лунченка звільнення з губернаторської посади, по суті, є гарним стартом у велику політику. Адже як перша особа Закарпатської області, він запамʼятався добрими справами.
Поява 47-річного Василя Губаля нагадує своєрідний “фокус із трьома указами Порошенка”. Як логічно пояснити той факт, що для легалізації креатури Віктора Балоги президент Порошенко за два дні, 15-16 вересня, підписав аж три укази? Спочатку Губаля призначили тимчасовим виконувачем обовʼязків і новоспечений керівник одразу приїхав на роботу. Але наступного дня президент його призначення скасував як “нереалізоване”. Аж із третьої спроби підписано “нормальний” указ.
На плечі колишнього приватного підприємця Василя Губаля лягла важка історична ноша. Чи усвідомлює він різницю між політичними швидкостями, на яких протікає життя в тихому Хусті та буремному Ужгороді? Чи не стане на “граблі” взірця 2004 року? Чи закриє очі на підкуп виборців і фальсифікацію результатів парламентських виборів 26 жовтня, що очікуються на користь тимчасових попутників Петра Порошенка?
Подивимося.

Багатьох непокоїть освітньо-культурний рівень нового голови обласної адміністрації, адже повну вищу освіту він здобув аж у 40 років ‒ заочно у Хустській філії одного із західноукраїнських вишів. Мені, принаймні, Василь Губаль імпонує тим, що не пропустив житєйських щаблів свого покоління, служив у війську і нагороджений, як і я, медаллю СРСР “За отличие в воинской службе” другого ступеня. Тоді це була найвища солдатська нагорода в мирний час. Медаллю першого ступеня удостоювали офіцерів. Але час тепер далеко не мирний… Ліхтарики, якими підсвічували Майдан узимку, днесь простолюд, розлючений нікчемністю можновладців, замінив сміттєвими баками.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *