Закарпатські депутати продають майно з закритими очима або приватизація по-царськи (відео)

чоп3В Чопській міській раді більшість депутатського корпусу та мер Галина Цар є представниками політичної сили ЄЦ. Відчуваючи свою безкарність, депутати Чопської міської ради   4 липня 2013 року  на закритому (вважайте ― таємному) засіданні, відомому  завдяки відео з YouTube всій Україні, прийняли широкомасштабну програму приватизації  та  затвердили майже одноголосно декілька переліків  комунального майна міста Чоп.

Так співпало, що на тій ж самій сесії першим розглядалося питання про складання повноважень депутата міської ради Ступак Л.В. за власним бажанням. Тому вона просила слово, аби пояснити своїм колегам мотив своєї добровільної відставки та причини, що унеможливлювали її подальшу роботу у якості депутата.

Неймовірно, але галас, що утворився під час вимог з боку Ступак Л.В. надати їй можливість для виступу, стався на руку тим, хто на тій сесії поклав на карту дещо більше, ніж репутація та чесне ім’я. А депутати, які й не планували того дня сумлінно працювати, поспіхом,  з подачі голови міськради Цар Г.В., вперше за  десятки років  проголосували за проведення сесії у закритому режимі. Вони навіть не підозрювали того, що гра вже пішла за чужим сценарієм, а їм було відведено роль «масовки» ― суперечка, що виникла з приводу ненадання слова Ступак Л.В. (наплювавши на регламент) вочевидь зіграла роль димової завіси. Але про все поступово…

Повернемося до «славетної» програми приватизації. До її проекту мали додаватися додатки. В даному випадку у проекті рішення були вказані  5-ть переліків комунального майна міста Чоп. Але їх завбачливо не роздали  ― жодному депутату! Можливо, чопських депутатів взагалі не турбують ні буква закону, ані майно громади. Вони, мабуть, дбають суто про свої інтереси, бо інакше ― просто сліпі й дурні. Отже, не бачили вони ані самі переліки  майна, ані майно у тих переліках – переліки взагалі були відсутні на час розгляду проекту програми приватизації. І навіть ТЕПЕР, коли рішення сесії згідно закону вже оприлюднино сайті міськради, ті важливі додатки завзято ховаються від спільноти. Їх неможливо знайти і побачити!

В одному  з таких переліків мало би бути  перераховано та затверджено ВСЕ комунальне майно громади, яке є в наявності на даний час, в інших – майно, яке протягом року  буде продано  на аукціоні з метою поповнення міської казни. Далі ― майно, яке не можливо продати ні за яких умов та, нарешті (ласощі насамкінець), майно, яке буде продано   за так званим методом  «зниження ціни та без оголошення ціни» за безцінь.

Почнемо з того, аби навести  бодай який лад з  комунальним майном  міста потрібно було спочатку провести  його повну інвентаризацію, виявити всі наявні об’єкти, що належать громаді міста, включаючи такі, що роками прикрашають наше місто руїнами та фундаментами на самозахоплених ділянках. Таких, як  зруйнований часом фундамент невідомого забудовника навпроти лижної фабрики  на вул.. Московський  та фундамент вигаданої багатоповерхівки, будіництво якої з усного дозволу міськогоголови Цар Г.В., без рішення виконкому, як того вимагає законодавство, почалося на вул. Латорицький, 8, на  землях  громади. У того фундаменту  нема  офіційного власника й дотепер.

Це стосується також гуртожитку на вул.. Молодіжній (біля прикордонної частини),  в якому не має жодних вікон, дверей, комунікацій ― пристанок бродячих псів та заїжджих бомжів, ― який також  є власністю громади міста.  Його занедбаний стан  на руку тим, хто прагне  знецінити його балансову вартість, аби потім прибрати до рук за безцінь.

В такий загальний перелік майна  мали  б бути вписані  багато так званих  безгоспних об’єктів  міста Чоп, якими зобов’язано опікуватися керівництво міста та управління комунального майна, очолюване Касьяном В.І., який чомусь не  дуже опікується цим майном або ж навмисно бездіє за чиєюсь вказівкою.  Яке ж то управління  комунальним майном, якщо з цим  самим майном у Чопі суцільний безлад та  незрозумілі для громади афери?!

Нарешті, якби такий перелік був складений, то згідно закону подальшу долюмайна громади  мали б вирішувати депутати міста, яким ми,  виборці, делегували  це право. А насправді в міській раді вміло маніпулюють свідомістю депутатів а відтак і нашим правом, майном, грошима, голосом.

Проаналізуємо прийняте 4 липня 2013 року  рішення ради  та додатки до нього, завірені копії яких віднедавна з’явилися у мережі інтернет, зокрема, на сторінці екс-заступника міського голови Ступак Л.В. на Facebook. За що ж насправді проголосували чопські  депутати   на таємній сесії, заплющивши очі, совість та душу? На перший погляд  виключно за добробут громади та чергове покращення. Але це лише на перший…

У загальному переліку комунального  майна  міста  чомусь взагалі  відсутня більшість об’єктів. Відсутні школи, садочок, будинок культури, дві споруди музичної  школи  та інше.   Перелік майна, яке планується  продати протягом року на аукціоні на відкритих торгах за принципом «хто більше запропонує» виявився порожнім!   Отакої.

У перекладі на людську мову це означає, що чесних та відкритих змагань заправо придбання майна  (аукціонів) в місті не було й не буде надалі. Всі  комунальні  будівлі  та споруди міська влада та депутати   продадуть  без конкурсів ― тишком-нишком та забезцінь.

Про хитруватий план міських керманичів говорить  і  перелік майна, яке буде продано на аукціоні, але «по зниженим цінам та без оголошення ціни». Адже у такий перелік можуть потрапити лише об’єкти, що не продалися на звичайному аукціоні – лише тоді(!) згідно законодавства з’являється можливість спробувати їх продати за зниженою ціною. А коли і так не продали, тоді  у нашіх аферистів є ще одне «ноу-хау» ―  продати будівлю за  будь яку ціну, запропоновану самим покупцем.

Ось пришли ви, наприклад,  купити собі Будинок побуту. Та навіть вже знижена ціна вам  все одно не до вподоби. Тут ви кажете: «Я можу дати заоб’єкт 84 гривні». І все: «Продано!!» ― кричить ліцитатор.  Це не лише можливо ― так воно і  станеться! До того все іде і це без труднощів можна помітити, якщо б депутати не вдавали із себе слуг народу та уважно спостерігали за руками, яким аж свербить щось вкрасти.

Отже, це лише питання часу. Щоб діяти за такою схемою, в попередні роки вже  був нібито проведений  аукціон з  продажу будинка побуту на  вул. Молодіжній.  Об’яву про проведення торгів,  кажуть, десь було  опубліковано. Але ніхто не бачив, де саме, у якій закарпатській газеті її було опубліковано.

Це схоже на якусь лотерею-лохотрон.  Вгадав назву газети з такою об’явою ― купив. Вчасно скористався інформацією ― вдача. Не вгадав, не встиг ― гуд бай, аукціон пройде без тебе, лоха.   Саме через такі штучні перепони Будинок побуту не  було продано. Чи то не було подано жодної заявкина участь у торгах, чи то  жодний покупець не з’явився, чи то ціна непідходила, а як її знизити до рівня плінтуса не знали ― це відомо лише міськрадівським махінаторам.  Все поки що іде за їхнім планом.

Нікому у Чопі  достеменно невідомий увесь перебіг подій, тому що  все, що стосується «дєрібану» майна громади, робилося, як завжди,таємно, фактично одноосібно (гм, хто б це був?). Та біс із ним, з тим Будинком побуту. Але ж цікаво, що така приватизація «по-царськи» має у сухому  залишку та як решта обєктів опинилася у переліку для проведення аукціону «за методомзниження ціни та без оголошення ціни»?

Скоріше за все, аукціон був влаштований лише на папері і тому, нібито, на ньому нічого не було продано. А відтак настав  слушний час проведення ще одного аукціону  ― так званого «за методом зниження ціни». Якщо і на цьому аукціоні нічого не продастся чи він знов відбудеться лише на папері (щось підказує, що саме так воно і буде) – ось тоді комусь зірка з неба  вкишеню і впаде! І це буде здійснено виключно у інтересах далеко не останніх осіб з міськради – чи то за відкат, чи то з-за особистої зацікавленості. Адже хто на таємній сесії волав гучніше за всіх проти відеозйомки ― голова Цар Г.В та секретар Фелдій О.П., хоча ніхто працювати їм не заважав і закон не порушував.

Отже, якщо повз нашу свідомість промайне і аукціон «за методом зниження ціни», то після такого мухлювання на сцену нарешті має вийти ПОТРІБНИЙ покупець. До цього моменту він весь цей час ховався у затінках, перебуваючі, вочевидь, у змові з липкорукими діячами з міськради та чекав собі тихесенько аукціону БЕЗ ОГОЛОШЕННЯ ЦІНИ.  Саме він — герой-одинак, “спаситель” чиновницьких гаманців ― прийме участь у торгах, запропонує свою ціну (наприклад, 84 гривні) і  законно придбає об’єкт. Хоч ― у самому центрі прикордонного міста, хоч ― на якійсь затишній вулиці.

Спостерігаючі за такою собі маніпуляцією свідомістю нашіх депутатів (та чи є вона в них взагалі?), до якої вдаються ляльководи з міськради, можемо стверджувати, що  таким чином чопські  депутати затвердили  схему розбазарювання комунального майна громади міста ― через свою чи то дурість, чи то байдужість.

Якби під час голосування вони мали на руках додатки зі згадуваними переліками, вони хоча б мали можливість спитати у міського голови, звідкіля виникла така гостра  необхідність знижати на об’єкти ціну та й взігалі не оголошувати її?! Вони б мали можливість з’ясувати, чи дійсно не було бажаючих купити той чи інший  об’єкт? Але в тих депутатів, мабуть, боліла голівонька, аби у той час нею думати.

Вкрай  дивно, чому, наприклад, вбудовані у будівлю об’єкти по вул.Берег, 18 також опинилися у тому ж переліку «по зниженій ціні»? Хіба вони перш, ніж туди потрапити, виставлялись на торги? Коли?! Якщо ні, тоді, будь ласка, впишить їх у список об’єктів, що мають здаватися в ОРЕНДУ, та систематично приносити прибуток у бюджет міста.

Достеменно відомо, що  бажаючих оформити  в оренду приміщення заадресою вул. Берег, 18 (біля пошти) було і є у місті багато.  Але чомусь  ось вже шість років приміщення нікому не здається.  Багато хто відвідав міського голову з цього приводу, але вона залишалась непохитною ― ці приміщення не віддала нікому. А тепер, коли до кінця її каденції залишилось обмаль часу, вийшла з ініціативою продати ці приміщення та ще й по зниженійціні. Дуже дивне співпадіння! Та чи співпадіння це?

Шановна громада міста Чоп! Вочевидь, що прийнята програма приватизації ― це  якийсь суцільний ребус. Тому виникає багато питаннь  до влади міста. Але де брати ці відповіді, якщо нас зраджують наші ж обранці? Отже, хай звітують! Наразі  ― хоча б про інвентаризацію комунального майна та широкомасштабну, поспішну  і злодійську приватизацію.

чоп3чоп2чопчоп4

5 Comments

 1. ооо!! Никого не удивляют такие манеры нашего голови миськради. В конце концов, себе же тоже хочется что-то “сприватизировать” и желательно на шару.

 2. Трибуна всегда была настоящей трибуной, не то что шавочки закарпаття онлайн.
  Кто-то должен был уже рассказать правду про этих царей. Крыша царя – районного прокурора был Пискун трижды генпрокурор Украины. Так он побЁг во Форанцию. Царство царей накрылось медным тазом Скоро и царицино накроется. Точка кипения гнева народа близка к критической. Она с катушек слетела уже давно никто не мог остановить потому что муж- ЦАРЬ.

 3. Цар та Фелдій! Я вже декілька років прошу оформити мені землю біля міської ради де тота моя псяча будка стоїть. Що ся боїте? Таксисту віддали цілу площу під автовокзал а мені пару сотин шкодуєте? Мало я для вас зробив?

 4. Малий Чубирка вже і у Чопі нахапав майна. Шиковний хлоп. Далеко піде.
  Царька тота дістала вже своєю тупістю. Вона така смілива тому, що Іван Левкулич пішов з Чопа. При ньому вона бздикала тихесенько. Нема в Чопі оппозиції. Саме ЄЦівське кубло. Де там ваші Суліма, Палка, Купавцева Марія? Чого мовчать?

 5. міський голова Цар Г.В. зараз промиває мізки депутатам та членам виконкому, мовляв, на тій сесії, про яку йдеться у статті, всім були роздані ці таємні додатки з переліками обєктів приватизації – це брехня.
  Також міський голова не вбачає нічого поганого, що про проведення аукціонів подаються оголошеняя у одну з трьох газет, а у яку саме – треба вгададати, бо це таємниця, але це, нібито не є порушенням закону.
  У нашої Цариці є вірний підказувач Цар І.І. – її чоловік і бувший міжрайонний прокурор. І вони діють за принципом всієї тої гидоти, що вдирається нагору: друзям – все, іншим – закон. Але право на життя не потрібно вимолювати, його треба брати силою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.