Закарпатські бійці Правого сектору знаходяться на вістрі бойових дій

каганець2Українська армія взяла в кільце Донецьк і в цьому є також чимала заслуга бійців Правого сектору, які беруть активну участь у антитерористичній операції. Серед них воює в Добровольчому Українському корпусі  “Правого сектора” і підрозділ закарпатців, які провели вже третю ротацію бойового складу.

Виданню “Трибуна” вдалося сьогодні  поспілкуватися з нашим земляком Русланом Каганцем, котрий уже вдруге бере участь у боях у зоні АТО. Зв’язок кілька раз переривався, але нам вдалося все ж таки отримати повну картину того, що відбувається на Сході України:

– На даний момент бійці Правого сектору обороняють село Піски, що на самій окраїні Донецька, в 16 км від центру міста. В цьому районі вони знаходяться на  вістрі українських підрозділів, за ними стоять батальйон “Дніпро” та українські військові. Ситуація така складна,що буває оборону тримаємо на 360 градусів, бойовики можуть атакувати і з тилу. Закарпатці вже 3 дні на передовій, між нами і Донецьком нікого немає, позаду серйозна лінія фронту зі рвами та колючим дротом.

Бійців Правого сектору постійно обстрілюють з мінометів та гранатометів, працюють снайпери. Ми відкриваємо вогонь у відповідь. Мінуємо всі підступи, встановлюємо розтяжки, кожну ніч вороги підриваються на цих мінах.

Трохи романтики….Лежиш в окопi, дивиш на зоряне небо, слухаєш, як шумлять дерева… глухий хлопок… вибух гранати. Розтяжка…. – 1 сепаратор…)))каганець    Чи достатньо озброєні хлопці з Правого сектора і чи достатньо захищені?

– Зі броєю зараз все добре, набагато краще від попередньої експедиції. Військовослужбовці збройних сил діляться боєприпасами та гранатометами – нарешті держава зрозуміла, що не варто економити на набоях бо це рятує життя солдат. Ми за власні кошти закупляли бронежилети і каски але я особисто перестав користуватися бронежилетом бо через надмірну вагу ти втрачаєш маневреність, але це питання кожен вирішує сам.

Якими методами  діють військові диверсанти?

-Нещодавно затримали велосипедиста, який представився місцевим жителем, мав при собі підтверджуючі документи, відпустили з Богом, виявилося, що дарма, він дав координати групи ПС, в результаті її обстріляли з підствольних гранатометів та мінометів але наступ відбили. Наші підрозділи нанесли удар у відповідь. Іншого разу двох ворожих розвідників вивели на чисту воду і розстріляли.

Як дієте під час обстрілів?

-В таких ситуація є дуже актуальними окопи, інакше твоє життя ніщо не врятує . По ночам весь час турбують снайпери, останій раз нас тримали на мушці до до 2 ночі але на щастя маємо тепловізори і приціли нічного бачення, тому вдалося виявити ворожу точку і знищити її вогнем артилерії. До речі російські снайпери озброєні потужними 12,6 мм рушницями і стріляють забороненими міжнародними ковенціями розривними кулями.

Які відносини з місцевими людьми?

-У селі Піски раніше жило багато дачників, які повтікали, залишивши майно і домашню живність, тому ми змушені рятувати собак, яких залишили на прив’язі, щоб ті не померли з голоду. Тварини здружилися з бійцями Правого сектору і ховаються від обстрілів в наших окопах.

Також відганяємо мародерів, яких тут дуже багато.

Днями визволили  Авдіївку і Амвросіївку їх жителі нас радо зустрічали. Тоді стався кумедний випадок: Після чергового мінометного обстрілу по нашим позиціям, підійшов дідусь, який не виїхав з зони АТО, і ображенм голосом промовив: ” Хлопці мені там міна в картоплю впала”. Запитуєм: ” А ми чим можем допомогти? Так єб#ніть їм у відповідь чого ж ви чекаєте!” Мешканці Донецька, що втікають від війни зараз кардинально поміняли думку про українську владу, кажуть, що дуже помилялися коли підтримували сепаратистів.

Як харчуєтеся, чи часом не голодаєте?

– Військовослужбовці збройних сил привозять сухпайки, також допомагають місцеві селяни, що допомагають нам продуктами. Так що їжа задовільна. У терористів сухпайки  російські, вони більш якісні і мають в складі  примус з сухим спиртом, в результаті можна їсти гарячу їжу. Але ми цим не переймаємося, ми воїни і задовольняємося тим що є.

Яка взаємодія з регулярними частинами війська?

– Солдати завляють, що без Правого сектора воювати не хочуть бо ми завжди на передовій і є зразком для інших, особливо добра співпраця з танковими підрозділами, яких ми прикриваємо з тилу.

Чи є останніми днями загиблі у вашому підрозділі і як себе веде армія?

-Маємо одного  вбитого бійця в підрозділі ПС, на щастя всі закарпатці живі здорові. Такі незначні втрати пов’язані з тим, що ми саме воюємо,  а не граємося у війну і не корчимо з себе Рембо.

Саме тепер українська армія стала повноцінним військом, фактично вона заново народилася, солдати   навчилися воювати, появилася злість до ворога, психологічно люди кардинально змінилися, стали впевненими у своїх силах.

Звичайно  влада намагається приховати бойові дії Правого сектору, применшити його заслуги, фактично здійснюється  інформаційна блокада нашої сили але ми не зважаємо на це головне звільнити рідну землю від окупанта.

Руслане, вертайтася зі своїми побратимами цілим і неушкодженим.

– Слава Україні!

Розмовляв Павло Федака.

4 Comments

  1. На Закарпаттi живуть Русини, а правий сектор- галицкi бандеровцi,
    якi до Закарпаття цi фашисти нiякого значення не мають!

    1. Історію краще вчіть. Русинами раніше називали всіх, хто жив на Русі (недарма існує термін “карпатські (чи “закарпатські” або “угорські” русини”). Існує наукова класифікація – “лемки, бойки і т.д.). А все решта – від лукавого і відпрацювання грошей росіян їх платними агентами в краї (Гецко та ін.). Членами Правого сектору на Закарпатті є переважно закарпатська молодь, зокрема і студенти УжНУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *